Kristjan Ilves.

Foto: Aldo Luud
Mart Treial 21. november 2021 15:01

Kahevõistleja Kristjan Ilves sai Norra meistrivõistlustel teist päeva järjest 7. koha ning märkis, et on järgmisel nädalalõpul Rukal algavaks MK-hooajaks valmis. Muresid pole.

Kolmapäeval Oslos toimunud hüppevõistlusel tegi ta enda hinnangul oma keskmise ära. See tähendas laupäevaseks 5 km distantsiks kolmandat ja pühapäevaseks 10 km suusatamiseks neljandat stardikohta.

„Tunnetus on olemas, võib täiesti mõnusa tundega Rukale minna,” ütles ta telefoniintervjuus Õhtulehele.

Ta püsis mõlemal suusapäeval viimase ringini 3. koha mängus sees, kuid vandus varem või hiljem konkurentide tempole alla. Laupäeval jäi poodiumist lõpuks puudu 15,4, täna 4,3 sekundit. Võitja Riiber vuhises üle lõpujoone Ilvesest vastavalt 1.16,3 ja 1.41,1 varem.

„Viimase ringi poole peal läks suht kõvaks vajutamiseks,“ kirjeldas Ilves tänast. „Kolmanda ringi lõpus, neljanda alguses natuke passiti, aga viimasest vaheajapunktist kuni finišini olin täisgaasi peal. Viimasel tõusul jäi natuke vajaka, samas eile olid selle tõusu peal jalad täiesti kinni. 5 km oli päris kõva andmine, seal ei kestnud ära. Täna jõudsin lõpuni pingutada.“

Ta lisas: „Andis tunda, et tulin võistlema paarinädalase suusatamise pausi pealt. Mu keha vajab võistluspingutust, et tööle hakata. Ses mõttes olen valmis Rukaks. Eks siis ole juba näha, raske midagi ennustada. Pigem sain siit positiivset tagasisidet. Tulemuse mõttes polnud supervõistlus, aga see polnud ka eesmärk omaette.”

Pärast võistlust rändas Ilves tagasi Trondheimi, kust lendab teisipäeval Norra murdmaasuusatajate ja kahevõistlejate ühise tšarteriga Kuusamosse MK-etapile.

Sinna lennukisse lunastas Beitostölenis koha ka Kasper Moen Flatla, kes saavutas mõlemal päeval Jarl Magnus Riiberi järel 2. koha. Ilvese sõnutsi oli norralastel seal mängus seitsmest MK-koondise kohast kaks. Teise saab ilmselt Einar Luraas Oftebro (laupäeval 5.) või Andreas Skoglund (pühapäeval 4.).