„Rünnakutest võivad eemale jääda liikumised, kus oleks vaja klassikalist mängujuhti. Võib-olla proovin Vene kolme peale, millega võiksime olla pikemad, aga varasemast aeglasemad,“ tunnistas Eesti koondise peatreener Jukka Toijala, et peab keerulises seisus nuppe ümber mängima.

Foto: Martin Ahven
Eigo Kaljurand 22. november 2021 17:00

Eesti korvpallikoondis alustab kolmapäeval 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri. Rahvusmeeskonnal on selles aknas probleeme koosseisuga, sest kohale saadi vaid üks tõupuhas mängujuht ja keskmängija. Peatreener Jukka Toijala tõdes esmaspäeval, et peab nupud ümber sättima ja eeldatavasti mängib Eesti varasemast pikema koosseisuga aeglasemat korvpalli.

„Me kõik teame, et kõige tähtsamad positsioonid on mängujuht ja tsenter. Siis saab teiste kohtadega hakkama. Meil on põhitsenter vigastatud ja põhimängujuhti sisuliselt pole. Peame mängustiili kohandama selliseks, et saame palli liigutada. Meil on võimalus mängitada number kolme kohal (väike äär – E. K.) Siim-Sander Venet, millega [Kristjan] Kitsing ja teised ootaksid palli kolmese taga. See tähendab, et liigume seni harjutatud mängust eemale, aga seis on selline, et peame seda tegema,“ tunnistas Jukka Toijala.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99