HC Tallinna käsipallimeeskond saab eurosarja järgmises ringis nautida koduväljakueelist.

Foto: Gertrud Alatare / HC Tallinn
Toimetas Mart Treial 23. november 2021 14:09

Käsipalli Euroopa karikasarjas (EHF European Cup) osalev HC Tallinn peab mõlemad kolmanda ringi kohtumised Rootsi meistriliiga klubi Aligsås HK-ga detsembri esimesel nädalavahetusel Tallinnas.

„Omavaheliste läbirääkimiste tulemusena saavutasime kokkuleppe, et koduliigas hetkel viiendat kohta hoidvad rootslased tulevad siia ning loobuvad oma kodumängust,“ sõnas HC Tallinna eestvedaja Risto Lepp pressiteate vahendusel.

Ta selgitas: „Eks neil on tihe kalender selja taga, kuna on eurosarjas pidanud läbima juba kaks ringi. Nende kodumängu läheduses oli kaks Rootsi liiga mängu ning ilmselt soovisid anda selle nädalavahetuse mängijatele taastumiseks.

Mängisime ise eelmisel hooajal mõlemad euromängud Ystads IF-ga võõrsil ning meeskonnavaimule tulevad lühikese lennureisiga euromängud vaid kasuks, kuna võistkond saab paar päeva koos hotellis olla ja kõik täielikult käsipallile keskenduda. Meil on samuti hea meel, et Tallinna käsipallirahvas saab üle pika aja oma silmaga näha maailma käsipalli tippriigi Rootsi tippvõistkonda.“

HC Tallinn alistas eelmises ringis kahe mängu kokkuvõttes Leedu meistri Vilniuse Šviesa koondtulemusega 53 : 52. Kunagine Eesti koondislase Mikola Naumi koduklubi Aligsås oli avaringis üle Serbia klubist RK Metaloplastika Sabac 63 : 53 ning kolmandas ringis 65 : 48 Ukraina hõbedameeskonnast Donbas.

Tallinna ja Aligsåsi lahingu avavaatus peetakse 4. detsembril kell 14.00 Sõle Spordikeskuses ning kordusmäng 5. detsembril kell 14.00 Kalevi spordihallis. Edasi pääseb kahe matši peale kokku rohkem väravaid visanud meeskond.

Euroopa karikasarjas püsib konkurentsis ka Põlva Serviti, kes alustab kolmandat ringi Saratovi SGAU vastu 28. novembril võõrsil.