Korvpall

Piiripealne koondislane Jaan Puidet: kui Andres Sõber pakkus Tarvas paarisaja eurost palka, siis mõtlesin, et olen nüüd kunn ja professionaalne korvpallur 

Eigo Kaljurand, 24. november 2021 10:04

Mis on Jukka Toijala tugevus? „Peamine on see, et ta on koguaeg ühenduses ja kui vajad midagi, siis ta on olemas. Pole seda, et kui oled vigane, siis meil pole sind vaja ja proovi ise kuidagi hakkama saada. See on mängijatele väga tähtis,“ räägib Jaan Puidet.

Foto: Karin Jaanus.

14 korvpallikoondisesse kutsutud mehe sekka pääsenud Jaan Puidet rääkis Õhtulehele nooruspõlve vigastustest, Andres Sõbrale korvi andmisest, Hispaanias mängimisest, sealse esiliiga ja Eesti-Läti liiga tasemevahest, 3 × 3 korvpallist ning Jukka Toijala tulekuga paranenud kommunikatsioonist. Kuid alustuseks sorasime 29aastase korvpalluri rahakotis, kas Hispaania esiliigas mängimine on tulusam kui Eestis.

„Palju maksab päike? Kliima annab kõvasti juurde. Olen Hispaanias väga palju rääkinud teiste mängijatega, kes võiksid minna mujale parema teenistuse peale. Aga öeldakse: ma ei viitsi ega taha. Sa võid mujal rohkem raha saada, aga sa ei naudi seda elu ega kossu mängimist. Kui sa iga päev teed silma lahti ja päike paistab… Üks eelmise aasta meeskonnakaaslane läks rannikulinna Alicantesse. Kujutan ette, et ta on seal väga õnnelik,“ tunnistab teist hooaega Hispaania esiliigas leiba teeniv Eesti koondislane Jaan Puidet, et seal mängimise taga pole vaid raha ja ta on eluga rahul.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.10.2021
Taas leivaisata jäänud Siim-Sander Vene Prantsusmaal mängimisest. „On olnud rõõmsamaid kogemusi.“
22.10.2021
Jukka Toijala: kõige tähtsamad positsioonid on keskmängija ja mängujuht, aga meil on põhitsenter vigastatud ja mängujuhti sisuliselt pole
17.10.2021
Eesti koondisesse kutsuti MM-valikmängudeks 14 mängijat, Kotsar ja Jõesaar jäävad kõrvale