Joshua Kimmich.

Foto: Christof Stache / AFP / Scanpix
Rasmus Voolaid 24. november 2021 21:22

Müncheni Bayernis on küll jalgpalliliselt kõik hästi, aga see ei tähenda, et murepilvi üldse poleks. Nimelt ei ole osa mängijaid nõustunud end vaktsineerima ja nüüd antakse ridamisi positiivseid koroonaproove.

Esimesena tuli teade, et viis mängijat on puutunud positiivse koroonatesti andnud mängijaga kokku, mistõttu jätsid eile koguni viis mängijat vahele meistrite liiga kohtumise Kiievi Dinamo vastu. Nendeks olid Eric Maxim Choupo-Moting, Joshua Kimmich, Michael Cuisance, Serge Gnabry ja Jamal Musiala.

Seepeale tuli täna teade, et Choupo-Moting on andnud ka ise positiivse koroonaproovi. Kuivõrd ta ei mängi Bayernis päris esimest viiulit, siis suhtus vutiüldsus sellesse veel pigem leigelt. Fikseeriti ära, aga suuremat poleemikat see endaga veel kaasa ei toonud. Pärast mängu vahelejätmist otsustasid Gnabry ja Musiala end vaktsineerida ning see nimekiri kahanes kolme peale.

Kolmapäeva õhtul tuli aga teade, et omakorda on positiivse proovi andnud ka Kimmich, kes mitte ei kuulu ainult Bayerni, vaid kogu maailma parimate pallivõlurite sekka. Bayerni kodulehel seisab kirjas, et mängija tunneb end hästi ja ta asub kodus isolatsioonis.

Kimmich on varem öelnud, et ta pole vaktsiinivastane ega koroonaeitaja. „On väga tõenäoline, et ma ikkagi lasen end vaktsineerida, aga mul on lihtsalt veel väiksed kahtlused,“ kommenteeris ta oktoobri lõpus Sky Sportsile.

Lisaks on Bayern teatanud, et kuna mängijad ei ole isolatsioonis viibides klubi juures, siis ei saa nad selle perioodi eest ka palka. Seejuures on The Athleticu andmetel Bayernis mängijaid, kes kaaluvad klubi vastu kohtusse minemist.