Tekst: Rasmus Voolaid; Blogi: Eigo Kaljurand, eile 22:38

Flora võõrustab Lilleküla staadionil Partizani.

FC Flora alistas UEFA konverentsiliigas Lilleküla staadionil 1 : 0 Belgradi Partizani.

Kui seni oli Flora alagrupiturniiril tehtud kahe viigi eest teeninud ca 330 000 eurot, siis täna tuli sinna otsa veel pool miljonit eurot.

19:25
LÄBI! FLORA ALISTAS PARTIZANI 1 : 0!

Kuigi Flora jäi teisel poolajal hooti tugeva surve alla, siis kaitseliin pidas ning Partizan jäeti kuivale. Eesti klubi võttis eurosarja alagrupis esimese võidu ning Flora edasipääsulootus elab.

19:22

Partizan sai 94. minutil vasakult äärelt karistuslöögi, mille Flora klaaris üle otsajoone. Järgnenud kaks nurgalööki suutsid florakad ära klaarida… Eesti valitseva meistri kaitse peab seni väga hästi.

19:20

Flora pääses kahel korral vastaste kasti lähistele. Lilanderi vastaste karistusalas tehtud löök jäi kinni kaitsjatesse, Poomi üritus paarikümnelt meetrilt lendas aga mööda. Lilander tõmbas olukorras ka jala ära, kuid peale väikest pausi lippas taas murule.

19:18

Kohtumisele anti juurde kuus lisaminutit. Üsna loogiline number, sest vahetused tehti korraga ning Markovic oli pikali umbes kolm minutit.

19:16

Paarikümnelt meetrilt üritas (taas) Jojic, kelle 89. minutil virutatud löök sai rikošeti ja hakkas õhus pänderdama, aga Igonen püüdis märja palli kindlalt.

19:14

Teise poolaja keskpaigas suure surve alla jäänud Flora pidas selle vastu ning seejärel Partizan sarnaselt palli pole keerutanud. 84. minutil tuli aga väike mängupaus, kui Kallaste võttis jõuvõttega maha Markovici, kes suure kaarega kukkus õlale. 27aastane serblane jäi pikalt murule lebama ning käsi tõmmati lahasesse. Puusalt pakuks, et mehel võis minna rangluu.

Sellega tuleb matšile päris korralikult lisaminuteid, aga Partizanil on vahetused tehtud ning nad lõpetavad kohtumise arvulises vähemuses.

19:06

Flora tegi 79. minutil viimased kaks vahetust. Välja tulid Lukka ja Soomets, sisse Kallaste ja Shein.

19:05

Partizan pääses 77. minutil poolkiiresse, mille kodusats suutis ära neutraliseerida. Jätkuolukorras vajutas paarikümnelt meetrilt Jojic, kuid Igonen tõi palli posti kõrvalt ära.

19:03

Partizan teenis taas järjest nurgalööke. Ehkki Flora ei suutnud kummalgi juhul palli klaarida, siis külalised väga ohtlike võimalusteni ei jõudnud.

19:02

Partizan vahetas tipuründajat, kui Gomes tuleb välja ja platsile jooksis Milovanović.

18:59

72. minutil pääses lõpuks ometi platsile Vassiljev, kes vahetas välja senise kohtumise sangari Milleri. Vanameister pääses juba poole minuti pärast löögile, aga ta sooritus lendas üle jala ning tribüünile.

18:58

Ojamaa söödust pääses Sappinen 70. minutil kaitseliini taha jooksu, aga Popovic oli 30 meetri kauguselt väravast valvel ning klaaris olukorra.

18:57

Partizan pani terava palli värava ette, kust selle klaaris Zenjov. Järgnenud nurgalöök oli serblastel taas üsna ebaõnnestunud…

18:56

Sappinen astus 69. minutil Zdjelari jalale ning ründaja teenis kollase kaardi.

18:52

Peale vahetusi sai Partizan mängu enda kätte ning Flora jäi tugeva surve alla. Kuigi pall jõudis korduvalt kasti, siis parimaks võimaluseks oli Markovići parema välisküljega löök, mis läks selgelt üle. Kuid veidi olid tallinlaste read sassis.

18:50

Jojići kauglöök sai Flora kaitsjast puute ning Partizan teenis 62. minutil nurgalöögi, mille esimesest postist klaaris Zenjov. Järgmise korneri suunasid serblased tagaposti, kus külalised ei suutnud nahkkera värava ette suunata.

18:48

Teist poolaega mängitud veerand tundi, mille jooksul on mõlemad satsid teinud ühe pealelöögi ja pallivaldamine püsib võrdsena. Ei saagi aru, kas Partizan on eriti hambutu või Flora väga hea.

18:46

Korralik virr-varr käib, sest Floragi tegi kohe kaks vahetust. Puhkama pääsesid sümpaatse esituse teinud 18aastane Kuraksin ning Alliku, mängu pääsesid Sappinen ja Ojamaa. Kui teine poolaeg algas üsna särtsakalt, siis nüüd tuli küll pikem paus, sest järjest tehti kuus vahetust.

18:45

Partizanil tulid 57. minutil välja Pantic, Menig, Scekic ja Jovic. Märjale murule lippasid Pavlovic, Markovic, Jojic ning Lutovac. Selgelt tuuakse just rünnakule värsket verd ja uusi ideid. Peamine küsimus on, kas neli vahetust lõhub serblaste rütmi või võtavad nad värskete jalgadega mängu üle.

18:41

Partizan teeb koguni NELI vahetust korraga. Üks neist ka endine Liverpooli mees Lazar Markovic, kes avamängus Flora vastu kvaliteeti näitas.

18:39

Partizan alustas teist poolaega päris näljaselt. Flora kaitse rumala pallikaotuse järel pani 50. minutil Gomes terava söödu värava ette, kust tallinlased klaarisid. Jätkuolukorras üritas Pantic kaugelt, aga Igonen tõrjus. 51. minutil kukkus kastis Jovic, aga kohtunik leidis, et serblane simuleeris ning näitas talle kollast. Esimese ehmatuse elas Flora üle!

18:32

Teine poolaeg algas!

Tuletame ühtlasi meelde, et alagrupist edasi pääsemiseks peab võitma mõlemad alles jäänud mängud ja lootma, et Partizan kaotab kodustaadionil Anorthosisele.

18:31

Kui teised Flora mängijad teevad vaheajal sooja paksudes talvejopedes, siis Henrik Ojamaa liigutab end teistest intensiivsemalt ja õhukeses dressis. Ilmselt on Jürgen Hennil plaanis tema esimesena sisse tuua.

18:21

„Väga hea [poolaja] lõpp. Pidime ka kaitses mängima, aga üldpildis oli kohtumine võrdne ja kannatamist polnud. Kaitse on euromängus A ja O,“ rääkis Viaplay ülekandes Flora abitreener Joel Indermitte, kes keerutas osavalt mööda küsimusest, miks oli algkoosseisust puudu Sappinen, Ojamaa ja Vassiljev.

18:17
Flora võitis poolaja 1 : 0

Avapoolaja statistika:

18:16
FLORA LÄKS 44. MINUTIL JUHTIMA!

Markus Poom andis keskväljalt pika söödu karistusalasse Martin Millerile, kes suunas kümnelt meetrilt peaga palli võrku!

18:14

42. minutil võttis Urošević rünnakule uhanud Zenjovi maha. Ehkki florakad nõusid kaarti, siis kohtunik nendega nõus polnud.

18:10

Alliku astus 40. minutil vasakul äärel vastasest mööda, lõikas sisse ning leidis sööduga Milleri, kes sättis palli vasakult jalale, aga sooritus jäi pehmeks ning läks paar meetrit mööda.

18:05

34. minutil üritas Miller ülikaugelt, aga pall läks selgelt üle. Kui Konstantin Vassiljev, Henrik Ojamaa ja Rauno Sappineni pingilt jätmise järel eeldanuks, et Partizan valitseb tänast kohtumist, siis reaalsuses on mängupilt viisakas.

18:02

Zenjov sai 31. minutil vastase kastis lubavalt palli, kuid kaotas selle ning olukorda päästma minnes sõitis sirge jalaga sisse Zdjelarile. Sellega teenis eestlane kohtumise esimese kollase kaardi.

17:57

Partizan tekitas 26. minutil nurgalöögi järel Flora kastis segadust, pall kukkus Jovicile, kelle löögile jäi õnnelikult ette Poom. Vähem kui minut hiljem proovis sama mees kaugelt, aga Igonen tõrjus.

17:55

24. minutil sai Flora esimese löögi raamidesse. Kaugelt üritas Markus Soomets, kelle sooritus läks totaalselt üle jala, aga kukkus õnnelikult Millerile, kelle karistusala joonelt vajutatud löök lendas Popovicile sülle.

17:51

Esimesed 20 minutit olid Floral päris positiivsed, sest pallivaldamine on tallinlaste kasuks 53% : 47% ning pealelöögid viigis 2 : 2. Sealjuures just sai Partizan just üsna ohtlikust kohast karistuslöögi, aga Pantići sooritus ebaõnnestus ja seilas selgelt mööda.

17:47

Lukka pani 17. minutil vasakult äärelt terava palli värava ette, kust Zenjov ei suutnud seda parema jalaga raamidesse susata. Tõsi, kaitse elas tal seljas ning pall tuli eestlasele ette üsna ebamugavalt.

17:41

11. minutil üritas Jovic kääre, kuid pall lendas mööda ning eelnevalt oli suluseis.

17:40

Üheksandal minutil üritas Kuraksini eeltöö järel kaugelt Alliku, pall sai rikošeti, kuid veeres posti kõrvalt mööda. Järgnenud nurgalöögist kukkus nahkkera Zenjovi jalale, kellele jäi see ebamugavalt ette ning korralikku pealelööki sealt ei tulnud.

17:38

Kaheksandal minutil supsas Gomes kastis Flora kaitsjast mööda, kui olukorda libistas õigeaegselt ja õnnestunult Pürg. Esimene päris ärev olukord täna.

17:35

Kohtumise esimesed viis minutit on üsna luuravad. Partizan kolmandal minutil tekitas Flora kastis ärevust, kuid Kuusk oli valvel.

17:30

Vilemehed tulevad Iirimaalt, kui peakohtuniku Rob Harveyt toetavad äärtel Wayne McDonnell ja Darragh Keegan. Paduvihmas on staadionile jõudnud umbes 1500 pealtvaatajat, kellest poolsada on võõrsiltiimi fännid. Ja pall on mängus!

17:18

B-gruppi juhib 10 punktiga Gent. Partizanil on tabelis 7, Floral ja Famagusta Anorthosisel 2 silma.

17:16

Kui Flora jättis mitu põhimeest pingile, siis kõvasti roteeris ka Partizani juhendaja Aleksandar Stanojević. Võrreldes Belgradis toimunud kohtumisega on algkoosseisus kuus muudatust, näiteks alustab pingilt septembri lõpus 2 : 0 võidumängus mõlemad väravad löönud Lazar Marković.