Korvpall

Tartu mängu tuleb teravust looma ameeriklane Lamonte Bearden 

Toimetas Deivil Tserp, 26. november 2021 15:15

Lamonte Bearden.

Foto: Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi

Tartu ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond täiendas oma ridu 26aastase ameeriklasest tagamängija Lamonte Beardeniga.

191 sentimeetri pikkune Bearden mängis Ameerikas tudengikorvpalli Buffalo ning Western Kentucky ülikooli eest. Esimesel profiaastal, hooajal 2019/2020, mängis Bearden Türgi esiliigas Duzce meeskonnas ning kogus seal keskmiselt 18 punkti, 5,4 söötu ja 3,7 lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul suudab Bearden mängida erinevaid positsioone. „Bearden oskab mängida nii mängujuhi kui viskaja koha peal ehk suudab ise palliga olukordi luua ja ka teisi sööduga aidata. Ta mängis ülikoolis korralikult ja on saanud kogemusi ka Iisraelis ning Türgis. Seninähtu põhjal usume, et ta on mängija, kes oskab sööta, visata ja läbi minna ning aitab meeskonnal mänge võita,“ kommenteeris Mazurs.  

Lamonte Bearden ootab Tartu eest mängimist. „Olen kuulnud, et Tartu on tore korvpallilinn ja ootan põnevusega esimesi mänge. Usun, et suudan meeskonda tuua energiat ja aidata elementides, mida võiduks vaja. Detsember tuleb mängude poolest põnev kuu ja ma olen selleks valmis,“ sõnas Bearden.

Lamonte Beardeniga on sõlmitud leping hooaja lõpuni, detsembrikuu on mängija prooviperioodil.

Esimese mängu Tartu särgis teeb Bearden kolmapäeval, 1. detsembril, kui Tartu meeskond võõrustab koduse Põhja-Euroopa korvpalliliiga etapi raames Valmiera GLASS VIA meeskonda. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones pärast BC Borisfeni ja Basket Brno kohtumist kell 19.30. Päev hiljem mängib Tartu meeskond BC Borisfeniga ja laupäeval, 4. detsembril tuleb Tartusse Eesti-Läti liiga mängule Riia VEF.

Samal teemal

24.11.2021
Toomas Kandimaa Tartu korvpalli hiilgusest ja viletsusest: võib-olla peaks kogu võistkonna laiali saatma, päris nullist alustama ja võtma hoopis teistsuguse lähenemise