Kristjan Ilves Ruka Mk-etapil.

Foto: Eesti suusaliit
Eigo Kaljurand 26. november 2021 19:11

Ruka MK-etapil kaheksandana lõpetanud kahevõistleja Kristjan Ilves tunnistas, et ta ei tunne end hüppemäel veel väga kindlalt.

Kui eelmisel aastal pääses Ilves hooaja avaetapil Rukas rajale teisena, siis reedel sai ta lähte 5km sõidule viiendana. „Üldiselt on eelmine aasta hea võrdlus, sest siis tundsin end enesekindlamalt ja kõike oli lihtsam teha. Praegu otsin ennast natuke, hüpped pole päris vabad, aga üldiselt on tase hea,“ rääkis kahevõistleja Õhtulehele.

„Võistlushüpe oli pigem hea, aga ma pole lähiajal suurelt mäelt hüpanud. Olen küll jäärajalt hüpanud, aga lumel on teistsugune feeling. Esimene võistlus, olin natuke rohkem krampis. Tunnen, et kõigest jääb puudu ja saaks paremini. Loodan järgmistel päevadel leida rahu,” lisas Ilves.

Kuidas käib suusahüpetes rahu leidmine? „See tuleb enesekindlusest, mis omakorda tuleb stabiilsete hüpetega, millega tekib tunne, et igast asendist lendab kaugele. Praegu üritan kõike, näiteks hoovõtuasendit, liiga palju kontrollida. Pean ennast rohkem usaldama,“ selgitas 25aastane atleet.

Foto: Eesti suusaliit

Suusarajal püüdsid Ilvese seljatagant startinud Jens Luraas Oftebro ja Lukas Greiderer eestlase kiirelt kinni. „Alguses oli kõva tempo, sõitsime poolteist ringi koos, siis jäime Austria tüübiga (Lukas Greiderer – E. K.) maha. Tempo oli meeletu, püüdsime kolmandana startinu kinni. Ise tundsin, et suurt ära kukkumist mul polnud. Pundis olid lihtsalt kõvad mehed, kes läksid oma teed. Vedasin austerlast, aga lõputõusul jäi jõust puudu. Kuues koht olnuks täna maksimum,“ kirjeldas kaheksandana lõpetanud Ilves 5km sõitu.

Etapi võitis uhkes üksinduses finišeerinud Riiber. Ülejäänud kaks poodiumikohta jagas kolmene punt, kus kõige teravama jalaga oli Johannes Lamparter (kaotus võitjale 20,2 sekundit), kellele järgnes Oftebro (+22,2) ja Mario Seidl (+23,8). Eestlane kaotas võitjale 51,8 sekundit.

Kahevõistlejate graafik Rukal on tihe, sest mõõtu võetakse ka laupäeval ja pühapäeval. „Tuleb raske nädalavahetus, kus on veel kaks 10km pikkust sõitu. Pigem on pikem distants lihtsam, sest 5km on meeletu tempoga andmine. Täna andsid küll jalad tunda, aga vorm on okei. Võistluselt võistlusele liikudes peaksid asjad minema paremaks. Sõidust sain positiivse tagasiside ning tunnen end üsna enesekindlalt,“ oli Ilves rahul.

Möödunud talvel sai Ilves Rukal kaks viiendat ja ühe 18. koha. Eestlane nentis, et selle hooaja avapaugul saadud kaheksas koht kripeldama ei jäänud. „Polnud supertulemus, aga oli korralik algus. Enne hooaega olid hüpped natuke kõikuvad, mistõttu ei osanud midagi oodata ning ei pannud endale ette konkreetset sihti. Pean hüpetes tunde leidma ning saama tagasiside, kuidas keha toimib. Vorm on asjalik, selle peale saab ehitada küll,” võttis Ilves reedese päeva kokku.