Hannu Manninen Pyeongchangi olümpiamängudel.

Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Mart Treial 27. november 2021 09:26

Kahevõistluse MK-sari sai sel nädalavahetusel Soomes Rukal avapaugu. Soome legendi, Salt Lake City meeskondliku olümpiavõitja Hannu Mannineni (43) sõnul on ala tase viimastel aastal kõvasti tõusnud.

„Kahevõistlus areneb kogu aeg, aga on väga muljetavaldav, kui suure arengu on läbi teinud murdmaasuusatamise osa. Võistlustel poodiumile pääsemiseks peab olema väga hea hüppaja ja samas ka väga hea suusataja. Parimate hüppajate sõiduvahed on nõnda väikesed, et hüppe ajal ei jää ruumi ühelegi veale,“ arutles Manninen Eesti suusaliidu pressiteate vahendusel.

Soomlase hinnangul on kahevõistlus pääsenud rahvusvahelise suusaliidu (FIS) uuenduslikest meetmetest, sest publikut raja äärde jagub. „Arvan, et kahevõistluse võlu peitubki selles, kuidas ühendada kaks täiesti erinevat spordiala ning samal ajal on just see probleemiks teistele aladele. Gunderseni meetod on väga selgesti arusaadav ning tekitab samas pealtvaatajates palju põnevust. Minu hinnangul on kahevõistlejad põhja suusaalade supermehed ja supernaised!“

Kahe nädala pärast, 10.–12. detsembril jõuab MK-karussell otsaga Otepääle. Eesti parima kahevõistleja Kristjan Ilvese, kes alustas eile hooaeg 8. kohaga, kohta on Manninenil öelda vaid häid sõnu.

„Kristjan on väga hea suusahüppaja ning ta on viimate aatate jooksul kõvasti arenenud. Muidugi peab ta saama veel paremaks suusatajaks ning see nõuab tööd. Siiski usun, et tal on veel palju edukaid aastaid ees,“ hindas Manninen.

Seejuures võib Manninen juba õige pea nii Eesti kui Soome koondisega kokku puutuda. Nimelt ei välista Finnairi piloodina töötav soomlane võimalust, et just tema on Pekingi olümpiamängudele suunduva tšarterlennu piloot. „On šanss, et lennutan sportlased kui ka nende varustuse Pekingisse. See oleks minu tänane unistus, kui saan Soome kahevõistlejad isiklikult olümpiale kohale viia,“ ütles Manninen.

Täna on Rukal kavas nii-öelda tavaline võistlus ehk hüpped suurelt mäelt ja 10 km suusatamist. Hüpped algavad kell 10.10, suusasõit kell 16.30.