Frida Karlsson.

Talisport
27. november 2021, 16:40

Johaugi alistanud rootslanna toimetati pärast sõitu haiglasse. „Mul läksid püksid põlema!“ (5)

Murdmaasuusatamise Ruka MK-etapi naiste eraldistardist 10 km klassikadistantsi võitis Frida Karlsson.

Ta edestas 14kordset maailmameistrit Therese Johaugi 13,7 sekundiga.

„Frida oli must täna tugevam, pole rohkem midagi öelda,“ kommenteeris Johaug oma sõitu ajalehe Dagbladet vahendusel.

Norralanna järel sai kolmanda koha Saksamaa suusataja Katharina Hennig. Ainsa eestlannana stardis olnud Kaidy Kaasiku sai 66. koha (+3.49,2).

Karlsson, kellel külmusid 20 miinuskraadiga pakases sõrmed ära, toimetati pärast sõidu lõppu haiglasse. Karjääri jooksul kuus MM-medalit võitnud 22aastane suusataja tõdes, et enesetunne läks kehvemaks pärast sõidu lõppu, kui ta proovis sooja saada. „Sõidu ajal ei tunne sa midagi, kuid finišisse jõudes hakkab väga külm.“

Rootslannal juhtus liidritoolil oodates ka pisike äpardus, kui ta istus küttekehale liiga lähedale. „Mu püksid läksid põlema, see oli täiesti hullumeelne. Pääsesin [vigastusteta], kuid püksid tuleb nüüd minema vistata,“ lausus Karlsson.

Naiste kümme paremat:

Meeste eraldistardist 15 km klassikadistantsi võitis kodupubliku rõõmuks soomlane Iivo Niskanen.

2017. aastal Lahtis samal distantsil maailmameistriks kroonitud Niskanen juhtis sõitu algusest lõpuni ja finišeeris ajaga 33.08,6. Tema järel saavutas teise koha venelane Aleksei Tšervotkin (+8,3) ja kolmanda MK-sarja valitsev tšempion Aleksandr Bolšunov (+14,1). Norralane Johannes Hösflot Kläbo peab leppima 9. kohaga (+41,7). Esikümnesse mahtus viis venelast ja neli norralast.

„Paremini poleks saanud minna,“ sõnas rõõmus Niskanen YLE otse-eetris. „Ilus päev, natuke külm ja hea sõit. Olen sellise hooaja alguse üle väga õnnelik.“

Neljast stardis olnud eestlasest tegi parima etteaste Alvar Johannes Alev, kes lõpetas 43. kohaga (+2.06,4). Elu esimest punktikohast jäi 28aastasel Pärnumaa mehel puudu 25,5 sekundit. Senine parim tulemus MK-sarjas (53. koht) sai siiski kuhjaga ületatud.

Esimesel ringil kukkumise tõttu umbes 30 sekundit kaotanud Martin Himma oli 91 lõpetaja seas 65. (+2.52,6), Kaarel Kasper Kõrge 69. (+2.59,6) ja Marko Kilp 81. (+3.38,3).

Soomlaste pidupäeva varjutas Ristomatti Hakola kukkumine 5 km pikkuse ringi kiireimal laskumisel. Ta jättis sõidu pooleli ning kiirustas haiglasse. Ilta-Sanomati teatel kahtlustatakse tal murdunud roiet.