Eesti võõrustas kodusaalis Iisraeli

Eigo Kaljurand 28. november 2021 21:39

Eesti korvpallikoondis kaotas pühapäeval kodusaalis 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri mängus Iisraelile 69 : 79. „Jäime taga surve alla. Meil läks palli ületoomisega aega ja ei saanud kohti korralikult üles. Me ei jõudnud rünnakuga sinna, kuhu oleksime loogiliselt pidanud jõudma. Sealt tulid ka vastavad lahendused,“ tunnistas mängu järel meeskonna kapten Siim-Sander Vene.

Kohtumist alustasid teravamalt külalised, kes pääsesid Tomer Ginati eestvedamisel juhtima 4 : 0 ning kodumeeskond püsis kuival ligi neli minutit, kuni skoori avas Rauno Nurger. Eesti oli esimesel veerandil hädas kaugvisetega, sest rõngast ei läbinud ükski viiest teele saadetud pallist ning kümne minuti järel oli tablool seis 14 : 20. Teist veerandit alustas Eesti suurepäraselt, kui Mikk Jurkatamme ühe ning Siim-Sander Vene kahe tabava kolmepunktiviskega tegi Eesti 38 sekundiga 9 : 0 spurdi ning pääses ette 23 : 20.