Jalgpall

Narva Trans palkas peatreeneriks Soome jalgpalli legendi 

Eigo Kaljurand, 30. november 2021 19:11

Aleksei Jerjomenko.

Foto: www.fctrans.ee

Narva Transi uueks peatreeneriks saab Soome kodakondsust omav venelane Aleksei Jerjomenko, kes sõlmis piirilinna klubiga 1. jaanuarist algava aastase lepingu.

Erinevates Rostovi klubides sportlaskarjääri alustanud Jerjomenko võitis 1982. aastal Nõukogude liiduga U18 EMil pronksi. 1980ndate lõpus kandis ta Moskva satside Spartaki, Torpedo ja Dünamo vormi, sealjuures Spartakiga tuli ta 1987. aastal Nõukogude liidu meistriks. 1990ndatel lahkus ta Soome, kus esindas kolm aastat Jaro FFi ning neli hooaega Helsingi HJK, vahele tegi ta kiired sutsakad Kreeka Atinaikoses ja Norra Tromsøs. Ta võitis mängijana kaks Soome kulda ning valiti 1997. aastal liiga parimaks jalgpalluriks.

„Olen jälginud pikalt Barcelonat ja Ajaxit, kelle jalgpall mulle meeldib. Seetõttu eelistan ka ise mängida söötudel põhinevat ründavat jalgpalli. Kuna õppisin mängima Moskva Spartaki [legendaarse peatreener Konstantin] Beskovi käe all, siis kasutasin neid teadmisi läbi oma karjääri. Tahtsin mängijana sellist jalgpalli näidata ja hiljem treenerina püüan oma meeskonda selliselt mängima saada,“ selgitas Jerjomenko Transi kodulehele vahendusel.

Tipptasemele jõudsid ka tema pojad. Aleksei juunior esindas muuhulgas Itaalia klubi Lecce ning Venemaa Rostovit. Karjääri lõpetanud poolkaitsja kandis Soome koondise särki 57 mängus, kus lõi 14 väravat. Tema noorem vend Roman pallis niisamuti Itaalias, kuid oma parimad aastad veetis Kiievi Dinamos, Kaasani Rubinis ning Moksva CSKAs, kuid tema karjäärile pani paugu 2016. aastal dopingukontrollis kokaiiniga põrumine. 34aastasel Romanil on kirjas 73 koondisemängu. Nende noorem veli Sergei esindas Soome noortekoondiseid, kuid täiskasvanuks saades loobus põhjanaabrite kutsest, sest lootis pääseda Venemaa koondisesse. Tema karjäär pole läinud soovitult, sest 22aastasena teenib ta leiba Oulus.

Jerjomenko seenior loodab Narva Transi panna ründavalt mängima. „Oluline on surve, pallivaldamine, aga loomulikult ei unustata kaitset. Selge see, et kaitses ja rünnakul on oluline organiseeritus ja kvaliteet. Tuleb mängida nii positsiooni- kui ka kiirrünnakuid. Kuid mitte mingil juhul ei mängi me kaitsest pikkade pallide peale. Selline mäng ei meeldi mängijatele ega publikule. Seda võib juhtuda ühes matšis, kuid see ei saa olla terve süsteem,“ lisas ta.

Narva Transi juhatuse liige Igor Sumarok lootis, et uus peatreener toob meeskonda võitjamentaliteedi. „Otsisime treenerit, kes suudaks meie mängijatesse juurutada jalgpallikultuuri, mis on Narva Transile omane – ründav, mingil määral jultunud, mõneti agressiivne, aga alati oleks siht skoorimine ja mängude võitmine. Usun, et Aleksei varem juhitud meeskonnad on oma omadustelt ja stiililt sarnased jalgpalliga, mida me tahame näha Narvas. Loodame, et uus treener ja väljakuulutatud mängukontseptsioon meelitavad Narva Transi ründavaid mängijaid, sealhulgas kohalikke Eesti jalgpallureid,“ rääkis ta.

Narva Trans kohtub selle hooaja viimases mängus Tallinna Legioniga, aga seal on Jerjomenko veel pealtvaataja rollis. Meeskonna treeningtöö algab pärast väikest talvepuhkust.

Samal teemal

28.07.2017
Spordikohus ei halastanud kokaiini tarvitanud Soome jalgpallikoondislasele