Tartu uus peatreener Nikolajs Mazurs.

1. detsember 2021, 22:15

Tartu Ülikool teenis uue eurosarja koduturniiril lätlaste üle võidu

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab Põhja-Euroopa korvpalliliiga teist etappi, mille esimeses mängus mindi vastamisi lätlaste Valmiera GLASS VIAga. Skoorivaeses mängus sai otsustavaks tartlaste kolmanda veerandaja tabavad kaugvisked, mille toel lõpuks 65 : 55 võit võeti. Tartul on ENBLis nüüd kaks võitu ja üks kaotus.

Robin Kivi tõi kodumeeskonna parimana 12 punkti, Emmanuel Wembi kogus kaksikduubli 10 punkti ja 14 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu kontrollisid tartlased algusest peale. Kaitses anti korralikku survet ning et Valmiera meeskonnal ei olnud eriti hea viskepäev, siis hoidis Tartu meeskond initsiatiivi. Mängu tasakaalustasid vaid võõrustajate pallikaotused, mida avapoolajal kogunes 11. Esimese poolaja lõpuks juhtis Tartu 32 : 24.

Mängu teine poolaeg tõi rohkem korve ja eelkõige hakkasid rohkem sisse kukkuma Tartu meeskonna kaugvisked. Kolmandal veerandil tabati viis kaugviset ning enne viimast neljandikku olid tartlased 57 : 37 eduseisus. Neljandal veerandil läks mõlema meeskonna rotatsioon laiemaks ja see mõjus paremini Valmiera meeskonnale. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo siiski Tartu kindlat 65 : 55 võitu.

Robin Kivi kogus vaid 17 mänguminutiga meeskonna parimana 12 punkti. Emmanuel Wembi arvele kogunes 10 punkti ja 14 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Oliver Suurorg lõpetas 11 punktiga.

Valmiera poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani oma esimese mängu Läti meeskonna särgis teinud Darious Clark visates 18 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul pandi rohkem rõhku kaitsele. „Keskendusime täna rohkem kaitse poolele, et nende tagamängijad ei saaks lihtsaid viskeid ja palliga toimetada. Tegime selle osas head tööd, hoidsime vastased 55 punkti peal ning enam-vähem kontrollisime lauavõitlust. Teisel poolajal saime päris palju vabalt visata ja sellest ka suur kaugvisete arv. Parandama peame pallikaotuste osa, aga üldjoontes meeskond pingutas täna hästi ja saime hea võidu,“ sõnas Mazurs.

ENBL teise etapi avamängus sai tšehhide Brno Basket kirja 88 : 67 võidu valgevenelaste BC Borisfeni üle. Brno eest tegi 15 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduubli Raplaski mänginud Hunter Mickelson.

Põhja-Euroopa korvpalliliiga tabelis on Tartu meeskonnal kolmest mängust kirjas kaks võitu. Neljapäeval, 2. detsembril võetakse kell 17.30 vastu BC Borisfen ning enne seda, kell 17.00 mängivad omavahel Brno Basket ja Valmiera. Tartlaste mängunädala lõpetab laupäeval, 4. detsembril kell 17.00 Eesti-Läti liiga kodumäng Riia VEFi vastu.