Doping

Tituleeritud Jamaica sprinter sai nelja-aastase võistluskeelu 

Mart Treial, 2. detsember 2021 20:03

Nesta Carter aastal 2017 enne spordikohtu istungit.

Foto: AFP / SCANPIX

Nii olümpiamängudelt kui ka maailmameistrivõistlustelt Jamaica 4 x 100 meetri teatenelikuga kuldmedaleid võitnud 36aastane sprinter Nesta Carter sai positiivse dopinguproovi tõttu nelja-aastase võistluskeelu. Tõsi, ta oli juba augustis teatanud, et taandub tippspordist.

Oktoobri alguses tuli uudis, et Carteri märtsikuus antud võistlusvälisest dopinguproovist on leitud keelatud ainet nimega klomifeen, mis on naiste viljakusravim. Mehed saavad sellega mõjutada oma testosteroonitaset, kirjutab Inside the Games.

Jamaica antidopinguorganisatsiooni distsiplinaarosakond määras Carterile täna selle eest nelja-aastase spordis tegutsemise keelu.

Samal teemal

Sprinter teatas augustis, et teeb tippspordiga terviseprobleemi tõttu lõpparve. Ta ei täpsustanud, mis teda vaevab, kuid see olla seganud treenimist märtsikuust saati. Ta väitis korduvalt, et kasutas arsti ettekirjutusel vajalikke ravimeid, mis võivad tingida positiivse dopinguproovi.

„Mulle 2021. aasta veebruaris, väljaspool võistlusperioodi kirjutatud ravim sisaldas klomifeeni,“ teatas Carter Reutersi vahendusel.

Kuigi see on Carteri teine rikkumine, pääses ta kaheksa-aastasest keelust. Esimest korda jäi jamaicalane dopinguga vahele aastal 2016, kui taasanalüüsiti tema Pekingi olümpial antud proovi. Sealt leiti stimulandi metüülheksanamiin jälgi, mistõttu pidid Jaimaca meeste 4 x 100 teateneliku liikmed tagastama oma olümpiakullad.

Küll aga on Carteril kodus teatesprindi kuldmedal 2012. aasta Londoni olümpiamängudelt ning 2011., 2013. ja 2015. aasta MMidelt.

Samal teemal

06.10.2021
Maailmarekordit hoidev Jamaica sprinter jäi taas dopinguga vahele
31.05.2018
Usain Boltist saigi kaheksakordne olümpiavõitja