Tartu meeskond võitis Põhja-Euroopa liiga kodusel etapil mõlemad mängud. Pildil hetk tänasest matšist, palli valdab Lamonte Bearden.

2. detsember 2021, 22:35

Tartu tõmbas Valgevene hõbedameeskonnale koti pähe

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond saavutas kodulinnas toimunud Põhja-Euroopa liiga etapil ka teise võidu, kui alistas täna valgevenelaste BC Borisfeni tulemusega 100 : 75.

Tartu sai mängu alguses kohe väga hästi minema ja juhtis juba nelja mänguminuti järel 15 : 0 ning võitis avaveerandi 28 : 12. Edasi mängupilt tasakaalustus ja tartlaste peatreener Nikolaj Mazurs mängitas järjest suuremat hulka mehi. Avapoolaeg kuulus Tartule numbritega 47 : 31.

Teisel poolajal kontrollis kodumeeskond mängu käiku ega lubanud mullust Valgevene hõbedameeskonda ohtlikult lähedale. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Tartu 76 : 53 ja lõpusireeniks 100 : 75.

Lamonte Bearden viskas Tartu satsi kasuks 20 ja Patrik Saal 16 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid viis meest.

Võistkondlikust statistikast torkab silma valgevenelaste erakordselt kehv kahepunktivisete tabavusprotsent (35%) ning tartlaste tohutu ülekaal resulatiivsetes söötudes (27 versus 8.

„Mulle meeldis, et meeskonnal oli ka turniiri teisel päeval hea energia,“ sõnas Tartu peatreener Nikolajs Mazurs pressiteate vahendusel. „Kõik mängijad said käe valgeks ja panustasid võitu ka korraliku kaitsemänguga. Tahame seda kindlasti jätkata, et terve meeskond mängiks ühtlaselt. Tänud meestele pingutuse eest ja pärast paaripäevast puhkust oleme Riia VEFi jaoks valmis.“

Tartu Ülikoolil on kahe ENBLi etapi järel tabelis kolm võitu ja üks kaotus. Liiga jätkub nende jaoks 5. jaanuaril kodusaalis Krasnojarski Jenissei vastu.