Talisport

Lillehammeri sprindi võitis Kläbo suurüllatajast toakaaslase ees. „Pean edaspidi oma nõuannetega ettevaatlikum olema!“ 

Toimetas Kaspar Koort, 3. detsember 2021 17:06

Lillehammeri esikolmik: keskel võidumees Johannes Hösflot Kläbo, vasakul teise koha saanud Thomas Helland Larsen ja paremal finaali kolmandana lõpetanud Richard Jouve.

Foto: AP/Scanpix

Murdmaasuusatamise MK-sari jätkub Norras Lillehammeris. Reedel olid kavas vabatehnikasprindid ning meeste seas võtsid kaksikvõidu kohalikud suusatajad Johannes Hösflot Kläbo ja Thomas Helland Larsen. Kui esimene mees tutvustamist ei vaja, siis Larsen serveeris suure üllatuse ka norrakate endi jaoks, sest 23aastane suusataja osales alles oma elu teisel MK-etapil.

Kläbo ja Larsen jagavad Lillehammeris ka hotellituba ning nii oli võidumehel põhjust ekstra rõõmus olla. Finišijoonel edestas Kläbo Larsenit poole sekundiga ja ta märkis Norra rahvusringhäälingule naljaga pooleks, et ilmselt võistluse eel tema poolt toakaaslasele jagatud näpunäited aitasidki noormehe poodiumile.

„Praegu tundub mulle, et ma andsin talle vist isegi natuke liiga palju nõuandeid. Ta oleks mu peaaegu alistanud, nii et pean edaspidi oma sõnadega ettevaatlikum olema,“ muheles Kläbo.

Larsen, kes pääses kvalifikatsioonist veerandfinaali viimase ehk 30ndana, tõdes, et teine koht oli suur üllatus ka tema enda jaoks. Kläbole oli ta nõuannete eest aga väga tänulik.

„Küsisin talt natuke kõigi asjade kohta, nii taktika kui ka treeningute. Mul on veel palju õppida,“ lausus Larsen.

Kolmandana lõpetas finaali prantslane Richard Jouve, kes kaotas Kläbole 0,7 sekundiga.

Naistest võidutses rootslanna Maja Dahlqvist ameeriklanna Jessica Digginsi ja norralanna Tiril Ugnes Wengi ees.

Eesti suusatajad sprindis kaasa ei teinud.

Samal teemal

02.12.2021
Kläbo pani logotülile punkti, kuid vaikis pressikonverentsil. „Skandaali peategelane on tüdinenud!“