Ujumine
4. detsember 2021, 22:55

Lisatud video Zirki kommentaaridega!

SUPER! Zirk ujus lühikese ajaga kaks võimsat Eesti rekordit ja aitas oma koduklubi taas maailma parimaks (2)

Hollandis Eindhovenis peetaval ISL ujumisliiga finaalvõistluse teisel päeval tegi taas suurepärase soorituse Eesti parim meesujuja Kregor Zirk, kes ujus lühikese ajaga kaks Eesti rekordit.

Eelmist 200 meetri liblikujumise rekordit, mis samuti tema nimel oli, edestas ta ajaga 1.51,14 enam kui sekundiga. Zirkile andis see tulemus kolmanda koha, võitis Teppel Morimoto ajaga 1.50,44 ning teiseks tuli Zirki tiimikaaslane Chad le Clos ajaga 1.50,97. Mõni aeg hiljem hüppas Zirk basseini juba 200 meetri vabaltujumises, kus sai kirja aja 1.42,92. 2020. aasta novembris tema enda ujutud Eesti rekordist oli see parem ligi poole sekundiga. See aeg andis Zirkile neljanda koha ja võitnud Townley Haas sai kirja 1.42,18.

Laupäeva õhtuga lõppeski tänavune ISLi hooaeg ning teist hooaega järjest krooniti maailma parimaks just Zirki koduklubi Energy Standard.

Zirki muljed pärast võistluse lõppu:

Laupäeva hommikul ujus ka Aleksa Gold Kanadas 200 meetri seliliujumise distantsil uue Eesti rekordi. Ajaks oli 2:08,78, mis on ligi sekundi võrra kiirem samuti tema nimel olnud eelmisest rekordist.