Jalgpall

STOPPKAADER: kas Levadiale tiitli toonud värav oli ikka reeglipärane? (3)

Viljar Voog, 5. detsember 2021 16:45

Robert Kirss tähistamas tiimikaaslastega väravat, mis tõi Levadiale üle aastate Eesti meistritiitli.

Foto: Tiina Kõrtsini

Eesti meister jalgpallis aastal 2021 on FCI Levadia. Otsustavas lahingus pidasid vähemuses lõpetanud maarjamäelased vastu FC Flora survele ja 2 : 2 viigist piisas tiitli kindlustamiseks. Mängu vast skandaalseimad sündmused leidsid aset teise poolaja esimese 10 minuti jooksul, kusjuures Levadia 2 : 1 juhtvärava puhul apelleerisid isegi nende endi varumängijad, et pall käis üle otsajoone.

Kahjuks on peamine õppetund tiitli saatuse otsustanud mängust, et ERRi teleülekannete kvaliteet pole piisav. Nii polnud ükski eetrisse lastud kordusest piisavalt selge, et ära näidata, kas 50. minutil ja 1 : 1 viigiseisul väärinuks Flora penaltit – Martin Milleri pealelöök 16 meetrilt blokeeriti ja kui florakas ise jätkuolukorda tõttas, näis Brent Lepistu ta maha tõmbavat. Kristo Tohveri vile aga vaikis. Kas kontakt oli ja kas see oli penaltivääriline olukord, ei saa otse-eetris näidatud kolme kaamera pildi järgi kuidagi hinnata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.12.2021
KIRSS TORDILE! Levadia lõpetas ajalukku minevas lumemängus Flora vastu pika ja nukra seeria. Peatreener: tegime mängijatele väikse ajupesu ja näitasime suurt sisu