Abikohtuniku nina all olnud suluseis, mida ta ära ei fikseerinud.

Rasmus Voolaid 9. detsember 2021 21:55

Sel hooajal Eesti klubivuti ajalugu teinud FC Flora euroteekond lõppes Belgias, kus kaotati 0 : 1 Gentile. Paraku võivad Eesti jalgpallisõbrad olla põhjendatult kurjad kohtunikutöö peale.

Tegemist oli üle keskmise võimalustevaese kohtumisega, kus Rauno Sappinenita Floral liiga palju võimalusi ei tekinudki. Samas ei pidanud ka Matvei Igonen avapoolajal sugugi tööd tegema, ühtegi raamilööki vastastelt ei tulnud.

Flora pidi poolajal tegema ühe vahetuse, kui välja võeti mängu alguses haiget saanud Ken Kallaste ja sisse tuli noor paremkaitsja Kristo Hussar. Paremal äärel alustanud Marco Lukka liikus seepeale vasakkaitsjaks.

Mängu ainus värav tuli teise poolaja alguses, kui Märten Kuuse eest pääses jooksma Gianni Bruno ning kõmmutas postipõrkest palli väravasse. Kordused näitavad aga üheselt, et Bruno oli meetri jagu suluseisus ning seda abikohtuniku Mehmet Culumi nina all.

Kuivõrd samal ajal oli Belgradi Partizani ja Famagusta Anorthosise mängus seis 1 : 1, siis tähendanuks kaotus Florale alagrupis neljandaks langemist. Eestlased jahtisid viigiväravat ja see ei jäänud lõpuks üldse kaugele. Michael Lilanderi kauglöögi suutis Davy Roef ristnurgast ära tuua ning taas pääses kesksesse rolli kohtunik Kaspar Sjöberg, kui Genti kaitsja ilmselget käemängu mängu lõpus ära ei fikseerinud ja Flora penaltist ilma jäi.

21:36

Kõik! Flora kaotab 0 : 1 Gentile ja selle võib küll kohtunike kapsaaeda panna. Gent lööb Florale suluseisust ja jäetakse Flora selgest penaltist ilma. Loetud minutite jooksul selgub, kas Flora lõpetab grupi kolmanda või neljandana.

21:33

GENTI KAITSJA MÄNGIB KÄEGA, AGA EI TULE PENALTIT!

21:31

Lilander virutab vasakuga vingelt, aga Roef toob ristnurgast välja! 89. minut tiksub.

21:20

77 minutit mängitud: Flora tõi Sheini ja Lilanderi sisse ning vahetas Soometsa ja Lukka välja.

21:16

Gent jõudis teisele väga lähedale, aga Pürg ja Hussar suutsid kuidagi enne väravajoont palli minema klaarida..

21:09

Flora tegi oma kolmanda vahetuse: Alliku puhkama, Kuraksin mängu.

20:58

Ühtlasi tähendab see värav, et praegu langes Flora virtuaalses tabelis viimaseks.

20:58

Mehmet Culum peaks olema selle kohtuniku nimi, kelle nina all see toimus. Flora vahetas: Miller sisse, Poom välja.

20:56

Olukord toimus abikohtuniku nina all, aga jäi talle millegi pärast nägemata.

20:54

Gent peal! Suurepäraste söötudega mängita Gianni Bruno äärelt Märten Kuuse vastu läbi ja postipõrkest sisse. Reaalsuses oli see ka suluseisust löödud, aga videokohtunikke konverentsiliigas pole.

20:51

Teise poolaja esimesed minutid on möödunud pigem Flora poole peal.

20:47

Ja tulebki Kristo Hussar! Mängu alguses paugu saanud Ken Kallaste välja. Järelikult siis pole Michael Lilander täna ikka üldse mängukõlbulik.

20:43

Kaamera püüdis kinni Kristo Hussari. Kui teised florakad teevad pikas jopes sooja, siis tema on lühikeste pükste ja soojenduspluusi väel. Flora on paremkaitsjat vahetamas?

20:33

Mõlemas mängus poolajad läbi! Belgias 0 : 0, Serbias 1 : 1. Genti ja Flora matš on olnud päris krobeline ja mehed paistavad riietusruumi minnes ka kuidagi loiud.

20:27

Mboyo sai päris ohtlikult peaga löögile, aga õnneks jäi Pürg pallile hästi ette. Võib-olla mängu kõige ohtlikum võimalus, aga seni ongi päris võimalustevaene müttamine olnud.

20:20

Edasipääsu silmas pidades tuleb Belgradist ainult häid uudiseid: Lazaros Christodoulopoulos viigistas seisu!

20:15

Esimene raamilöök Floralt, kui Kallaste kasti tagant väravavahile sülle virutas.

20:12

Senise mängu kõige ohtlikum hetk: Ngadeu-Ngadjui sai nurgalöögi järel palli peaga suunata ja see kukkus lati peale. Igonenil täit kontrolli olukorra üle ei olnud.

20:08

Aii, nüüd on Partizan löönud 1 : 0 ära ehk praeguse seisuga ei piisaks Florale ka enda võidust. Värava sai enda nimele Marko Milovanovic.