Davosi sprindis oli Eesti parim Martin Himma, kuid veerandfinaali ei pääsenud paraku temagi.

Foto: Flawia Krawczyk
Toimetasid Kaspar Koort ja Eigo Kaljurand 11. detsember 2021 18:27

Murdmaasuusatamise MK-sari jätkub Šveitsis Davosis. Laupäeval on kavas vabatehnikasprindid, mille kvalifikatsioon Eesti suusatajatele paraku suurt rõõmu ei pakkunud.

Meestest näitas kvalifikatsioonis teravaimat jalga Norra äss Johannes Hosflöt Kläbo, kellele järgnesid prantslane Lucas Chanavat (+1,51) ja itaallane Federico Pellegrino (+1,59).

Kläbole ei leidunud vastaseid ka kohasõitudes. 25aastane norralane edestas finaalis venelast Sergei Ustjugovit 0,87 ning prantslast Richard Jouved 1,23 sekundiga. Tänavu on MK-sarjas sõidetud kolm sprinti. Rukas toimunud klassikasprindil sai Kläbo teise koha, Lillehammeris ja nüüd Davosis toimunud vabatehnikas sõidus talle vastaseid polnud. Nii kannab Klöbo ka hooaja üldliidri kollast särki.

Foto: fis-ski.com

Naiste kvalifikatsiooni võitis sloveenlanna Eva Urevc, kes edestas norralannat Tiril Udnes Wengi 1,65 ja koondisekaaslast Anamarija Lampicit 2,96 sekundiga. Kahest stardis olnud eestlannast oli parim Kaidy Kaasiku, kes kaotas Urevcile 18,95 sekundiga ja oli 63. Keidy Kaasiku jäi kiireimast maha 19,14 sekundiga ja sai 84 startinu seas 65. koha. Viimase ehk 30ndana pääses veerandfinaali sakslanna Victoria Carl, kes kaotas Urevcile 8,72 sekundiga.

Kohasõitudes tõestas rootslanna Maja Dahlqvist taas, et on hetkel maailma nobedaim suusataja. Rukas ja Lillehammeris sprindid võitnud Dahlqvist edestas Davosi finaalis šveitslannat Nadine Fähndrichit 0,34 ja Lampicit 0,74 sekundiga.