Lionel Messit (esiplaanil) ja Angel di Mariat ootab kaheksandikfinaalis tuttav vastane.

Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 13. detsember 2021 16:33

Šveitsis selgusid pärast teist korda loosimist Euroopa jalgpalli meistrite liiga kaheksandikfinaalide paarid. Vast põnevaimaks vastasseisuks sai Pariisi Saint-Germain – Madridi Real.

PSGsse kuulub neli endist Reali mängijat: Sergio Ramos, Keylor Navas, Angel di Maria ja Achraf Hakimi. Lisaks on nende meeskonnas sellest hooajast Lionel Messi, kes varasemalt Barcelonat esindades mängis meistrite liiga 13 korral võitnud Hispaania klubi vastu 45 korral ja lõi 26 väravat.

Esimesel loosimisel juhtus piinlik äpardus, kui Villarreali vastaseks loositi Manchester United. Reeglite järgi ei tohi samasse alagruppi kuulunud klubid kaheksandikfinaalis vastamisi minna. Teisel katsel sai Villarreali vastaseks Manchester City, nende linnarivaal unustati aga uuesti loosimisest välja.

Seejärel sai Unitedi vastaseks PSG, mis tähendanuks järjekordset matši igipõliste rivaalide Messi ja Cristiano Ronaldo vahel. Hiljem tuvastati siiski apsakas ning tulemused tühistati. Uuesti loositi paarid kell 16.

Kaheksandikfinaalid:

Red Bull Salzburg – Müncheni Bayern

Lissaboni Benfica – Amsterdami Ajax

Madridi Atletico – Manchester United

Milano Inter – Liverpool

Lissaboni Sporting – Manchester City

Londoni Chelsea – Lille

Valencia – Torino Juventus

Pariisi Saint-Germain – Madridi Real

Kaheksandikfinaalide avakohtumised toimuvad 15., 16., 22. ja 23. veebruaril ning kordusmängud 8., 9., 15. ja 16. märtsil. Veerandfinaalid algavad 5. aprillil, poolfinaalid 26. aprillil ja finaal mängitakse 28. mail Peterburis.

Esimese, äpardunud katse järel olid kaheksandikfinaalis paarid sellised:

Pariisi Saint-Germain – Manchester United

Villarreal – Manchester City

Madridi Atletico – Müncheni Bayern

Lissaboni Benfica – Madridi Real

Salzburg – Liverpool

Milano Inter – Amsterdami Ajax

Lissaboni Sporting – Torino Juventus

Londoni Chelsea – Lille OSC