Kelly Sildaru sai rennisõidus teise koha.

Foto: AFP / Scanpix
Eigo Kaljurand 17. detsember 2021 23:22

USAs toimuval mainekal Dew Touril sai Kelly Sildaru naiste freestyle-suusatamise rennisõidus teise koha, võidu võttis vägeva punktisummaga Eileen Gu. Kuigi eestlanna pidi mõned tunnid hiljem osalema ka pargisõidu finaalis, siis seal ta starti ei läinud.

Kui eelnevatel päevadel möllas Copper Mountaini suusakeskuses kõva tuul ning lumesadu, mille tõttu jäeti ära pargisõidu kvalifikatsioon, siis reedel said naised võistelda paremates oludes. Rennisõidu avavoorus esimesed kolm sportlast midagi erilist ei teinud, kuid siis hakkas juhtuma.

Hanna Faulhaber näitas avalaskumisel väga kõrgeid ja kohtunikele meelepäraseid neljameetriseid õhulende. Sellega pani ameeriklanna järgnevatele ette tugeva 90punktilise skoori. Seejärel liuglema läinud hiinlanna Fanghui Li ja britt Zoe Atkin kukkusid, neist esimene jäi pikalt lumele lebama, aga lõpuks sai näitsik jalad alla.

Seejärel sõitma asunud 19aastase Sildaru hüpped jäid Faulhaberi omadest enam kui meetri võrra madalamaks, aga ta näitas märgatavalt mitmekesisemaid ja raskemaid trikke, kuhu kuulusid muuhulgas kaks 900kraadist hüpet. Puhta sõidu järel rahulolust rusikaid viibutanud eestlanna sai kirja 92 silma.

Kuid siis näitas Eileen Gu, miks ta on hetkel maailma parima rennisõitja. Sarnaselt Kellyga oli hiinlanna kava väga mitmekesine, aga tema hüpped olid märgatavalt kõrgemad. Vägeva AlleyOop flat spin’iga kava lõpetanud Gu teenis 94,50 punkti ja tõusis liidriks.

Kuna rennisõidus läheb kolmest sõidust kirja parim, siis teises voorus võtsid naised aina enam riske, kuid kuus Sildarule eelnenud sportlast esikolmikut ei ohustanud. Eestlannagi tegi keerulisemaid trikke, sealjuures õnnestunud switch 900kraadise hüppe. Sildaru parandas esimese sõidu tulemust ühe silmaga, kuid jäi 93 punktiga teiseks. 

Gu tegi aga teises voorus ühe aegade parima esitusega sotid selgeks. Tema kavasse kuulus muuhulgas inverted 720 switch ning hiinlanna teenis lausa 96 punkti. „Sõit oli väga hea. Ma pole neid trikke varem varem võistlusel kombineerinud,“ tunnistas USAs sündinud, aga Hiina lipu all võistlev 18aastane Gu oma soorituse järel.

Viimases voorus esikolmiku kohad ei muutunud ning Gu võttis kindla võidu. Esimesena jäid poodiumilt välja ala valitsev olümpiavõitja Cassie Sharpe Kanadast (81,75) ning hiinlanna Fanghui Li (81,50).

Rennisõidu kuus parimat.

Foto: Dew Tour

Pargisõidus võitis Sildaru tänavu Stubai MK-etapil esikoha, lisaks on tal sellel alal neli X-mängude kulda. 2015. aastal võitis toona vaid 13aastane Sildaru Dew Touri pargisõidus esikoha, sama kordas ta 2016. ja 2018. hooajal. Kahjuks eestlanna sel reedel Colorados pargisõidu finaalis ei osalenud.

„(Lumeoludest tulev väike) kiirus, tuuleolud ja Sildaru võistles juba varem – ta ei tundnud end enesekindlalt. Lisaks pole tal hooaja alguses murdunud vasak käsi täielikult paranenud. Kui kõik see kokku liita, siis on otsus arusaadav,“ selgitas rajaäärne kommentaator eestlanna sammu tagamaid. Nimelt olid mägedes ligi 30meetrised tuuleiilid, mis mõjutasid oluliselt sportlaste hüppeid.

Avavoorus pani teistele võimsa tulemuse ette 2017. aasta pargisõidu maailmameister Tess Ledeux. Prantslanna oli väga osav käsipuudel ehk rail'idel ja kindel hüpetel, mis andis kokku 91,50 punkti. Rennisõidu võitnud Eileen Gu aeglasel rajal oma parimaid trikke ei saanud ega julgenud näidata ning sai kirja 87,75 silma. Esialgu võttis kolmanda koha endale valitsev olümpiavõitja Sarah Höfflin (84,75 punkti).

„Olen õnnelik! See oli väga oluline minu jaoks, näpud on ristis,“ lausus Ledeux. „Kiiruslikult ja tuule mõistes on rada üpris keeruline, sest väga raske on kiirust üles saada.“

Teise ringi alustuseks teenis Johanne Killi sujuva ja stiilse sõiduga 86 silma, millega norralanna tõusis kolmandaks. Kuigi seejärel tegid kümmekond sportlast oma teise ja kolmanda sõidu, siis esikolmikusse keegi ei küündinud ning Sildaru puudumisel võitis Dew Touri pargisõidu ainsana 90 punkti piiri ületanud Ledeux.

Pargisõidu kuus parimat.

Foto: Dew Tour

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Jõulurahu kõigile 18. detsember 2021 14:47
Haledad õelutsejad enam ei tea, kuhu saaks suurema portsu sappi pritsida. Ise pole teil mitte midagi vastu panna. Mis inimesed niisugused on, kes valimatult võtavad rahva nimel sõna ja sarjavad noort inimest. Olete ka lapsevanemad või on see teile tundmatu teema. Lapsed lihtsalt kasvavad suureks ja keelduvad ainult käskejagava mõjuvõimu all elamast. See on täiesti normaalne.
18. detsember 2021 10:43
Kas pohmell või päevad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS