19. detsember 2021, 21:35

BLOGI JA GALERII | Tartu tegi karikafinaalis vanale vaenlasele Kalev/Cramole tuule alla! (1)

Tänavuse Eesti korvpalli Superkarika võitja selgitasid vanad vaenlased Tartu Ülikool Maks & Moorits ja BC Kalev/Cramo. Kui viimastel aastatel polnud tartlased Cramole „kuldsete aegadega“ võrreldavat konkurentsi pakkuda suutnud, siis pühapäeva õhtul suudeti kodupubliku toetusel üllatada ja võtta ülimagus 82 : 73 võit.

Kohtumist alustas paremini Kalev/Cramo, kes läks Kristjan Kitsingu korvidest 8 : 0 juhtima. Tartu eksis mitmel puhul vabadelt positsioonidelt ja esimese veerandi lõpuks oli Kalevi edu 19 : 12.

Teine veerandaeg jätkus sarnaselt. Kerge initsiatiiv oli Kalevil, kuid Tartu hoidis end küünte ja hammastega mängus. Esimese poolaja lõpuks juhtis Kalev 37 : 32 ning Kitsing oli visanud juba 19 punkti.

Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Kalev kümne punktiga 56: 46, kuid viimane periood oli üksnes Tartu ja Märt Rosenthali sõu. Maks & Moorits pääses esimest korda juhtima Rosenthali korvist 3:56 enne kohtumise lõppu. Ning tagasi vaatamist Tartul enam ei olnudki - Rosenthal lisas veel üheksa silma, lisaks korvid Edmunds Elksniselt ja Emmanuel Wembilt ning Tartu 82 : 73 võit oli tõsiasi.

Tartu resultatiivsemad olid Rosenthal 19, Hendrik Eelmäe 15 ja Adomas Drungilas 13 punktiga, Kalev/Cramole tõi Kitsing üleplatsimehena 26 punkti.

Enne mängu

Selge on see, et suureks favoriidiks on Kalev/Cramo. Flashscore.com statistikavarasalvede kohaselt pole tartlased suutnud Cramot võita viimases 16 omavahelises mängus ning viimati tegid nad Tallinna superklubile tuule alla 2018. aasta veebruari alguses, kui võitsid liigamängu 75 : 73. Tolles mängus viskas muuseas tartlaste kasuks 14 silma Kristjan Kitsing, kes nüüdseks jõudnud otsaga Kalev/Cramosse.

Ent seejärel on omavahelised matšid läinud Kalev/Cramole, kohati seejuures üpris piinlike skooridega. Näiteks mullu nahutasid nad tartlasi korra 64 punktiga 110 : 46 ning ka tänavuses seni ainsas omavahelises mängus loputati siis veel Toomas Kandimaa juhendatud Maks & Mooritsat 50 punktiga 86 : 36.

Poolfinaalis sai Kalev/Cramo 88 : 52 jagu KK Viimsi/Sportlandist, Tartu pööras viimasel veerandil enda kasuks kohtumise TalTech/Optibetiga, mis võideti lõpuks tulemusega 88 : 71.

Pühapäevases esimeses kohtumises alistas TalTech Viimsi skooriga 89 : 82 ja nii kuuluvad karikavõistluste pronksmedalid neile.

21:35

JA ONGI NII! Tartu võidab kohtumise 82 : 73 ja tänavune korvpalli Superkarikas kuulub neile!

21:34

Rosenthal vabavisked kahest kaks! 82 : 73 Tartu ees, 28 sekundit.

21:33

Eelmäe korvi allvaba ja surub ülalt alla! 80 : 72 Tartu ees. Kohe teeb Eelmäe ka oma viienda vea, Kurbas vabavisetele. Kahest üks, 38 sekundit jäänud.

21:31

Melson tabab kolmese. Tartu edu nüüd kuus silma ja 55,3 sekundit mängida. Järjekordne time-out ka.

21:31

Cramo on asunud nüüd vigu hakkima, kuid on's sellest tolku? Rosenthal kahest üks ja Tartu peal 78 : 69. Algas viimane minut.

21:29

Lewis tabab kaks vabaviset. 1: 15 normaalaja lõpuni, Tartu ees 77 : 69 ja Mazurs võtab aja maha.

21:27

ROSENTHAL! 77 : 67 Tartu ees.

21:27

Melson tabab vabavisked, kuid kas Cramo jaoks on rong läinud? 1:36 mängida, Tartu ees 75 : 67.

21:26

Eelmäelt kahest vabaviskest üks ja Wembilt kahest kaks! 1:41 jäänud, Tartu ees kümnega 75 : 65.

21:22

Rosenthal ja Elksnis panevad hullu! Eestlaselt kahene ja lätlaselt kolmene ning Tartu ees 72 : 65! Normaalaja lõpuni jäänud 1:58.

21:20

Rosenthal tabab ka vabavisked, kolm minutit minna ja Tartu ees 67 : 63!

21:19

Ja Rosenthal viib Tartu kohe ka ette 65 : 63!

21:19

4:15 mängida, Wembilt kahene ja seis viigis 63 : 63!

21:17

Kurbas kahene - Elksnis vastu kolmene! Ja Cramo edu vaid kaks punkti 63 : 61.

21:15

Kitsingu järejekordsele korvile vastab Drungilas kolmesega. 6:07 minna (normaalaja lõpuni?) ja Kalevi eduseis kolm silma 61 : 58.

21:13

Oi-oi! Rosenthalilt kaks vabaviset, Wembilt 2+1 ja Tartu maas vaid nelja punktiga 55 : 59. 7:16 mängida ning Nurger söödab palli auti!

21:11

Kuid siis muidugi tuleb Kitsing ja tabab kohe kolmese. Cramo ees 59 : 50 ja Kitsingul koos 24 silma.

21:10

Tartu ei jäta jonni, ei jäta! Rosenthalilt kahene ja kaks vabaviset ka ning Cramo eduseis kuus silma 56 : 50.

21:05

Ent kahene ja kolmene Kurbaselt ning kolmanda veerandi lõpuks on Cramo eduseis ikkagi kümme punkti 56 : 46.

21:03

Tuleb küll, on vastus! Kahene Wembilt, kolmene Elksnisilt ja vahe Tartu poolt vaadates taas miinus viis, 46 : 51. Štelmahersilt time-out.