Jalgpall

„KOLMAS POOLAEG“ | Eesti jalgpalli tulevikulootus ja tema vutiajakirjanikust isa karmist konkurentsist Itaalias: „Rasketel hetkedel oleme rääkinud ka tagasitulemisest.“ (2)

Rasmus Voolaid, 28. detsember 2021 13:52

Andreas Vaher.

Foto: SPAL

„Kolmas poolaeg“ lubas end jõulude eel minipuhkusele, aga on nüüd tagasi. Sel korral pöörame pilgu noorte jalgpallile – saates käisid külas Itaalias SPALis palliv 17aastane Andreas Vaher koos pikki aastaid vutiajakirjanikuna töötanud isa Andres Vaheriga.

Andreas mängib igapäevaselt SPALi U18 meeskonnas ning on Itaalias oma vanuseklassi liider. Ta on suvel Euroopa meistriks kroonitud jalgpalliriigis veetnud kümme kuud ja praegu paistab kõik väga hästi, aga mõistagi on sel teel olnud ka raskemaid hetki. Nendest Andreas ja Andres ilma valehäbita räägivadki.

Samuti sai vastuse küsimus, miks ei talitanud Vaherid jalgpalliringkondades legendaarseks saanud Aivar Pohlaku lause "Samas on näiteks noormängijate Itaalia-suunaline liikumine murettekitav, sest see, mis sobib enam kui 60miljonilise kuumaverelise ja kirgliku itaallase jaoks, ei sobi juba elementaarse loogika järele 1,2miljonilisele põhjamaa rahvale“ järgi.

Head kuulamist!

Samal teemal

14.12.2021
„KOLMAS POOLAEG“ | End terveks eluks Florale pühendanud Pelle Pohlak: loodetavasti ei tule 15 aasta jooksul klubisse ühtegi välismängijat
07.12.2021
„KOLMAS POOLAEG“ | Levadia meistriretseptis olid jalgpallioskused teisejärgulised
30.11.2021
„KOLMAS POOLAEG“ | Miks lahkub Vapruse peatreener jalgpallist? Kuidas võttis Paide riietusruum vastu Zahovaiko vallandamise?
23.11.2021
„KOLMAS POOLAEG“ | Vallandatud treener räägib suu puhtaks: „See tuli ikka üllatusena.“