Johannes Hösflot Kläbo.

Talisport
28. detsember 2021, 17:21

Tour de Ski avaetapi võitsid Kläbo ja Diggins, eestlased 40 parima sekka ei mahtunud

Täna Šveitsis Lenzerheides alanud Tour de Ski avaetapi, vabatehnikasprindi võitis meestest norralane Johannes Hösflot Kläbo ja naistest USA äss Jessie Diggins.

Kläbo edestas finaalis prantslast Richard Jouve'i 0,99 sekundiga. Poodiumi madalaimale astmele astus Lucas Chavanat (+1,26). Neljanda koha sai Erik Valnes (+1,49), viies oli Federico Pellegrino (+1,81) ja finaali lõpetas viimasena Paal Golberg (+2,01). Eelmise Tour de Ski üldvõitja, venelane Aleksandr Bolšunov piirdus täna veerandfinaali ja 17. kohaga.

Eesti parimana sõitis Marko Kilp (kaotus parimale 12.20) välja 41. aja. Kristjan Koll oli 111 mehe seas 56. (+14.02) ja Alvar Johannes Alev 76. (+16.89). 30 seast ja ühtlasi veerandfinaalist jäid välja mitmed tippmehed, näiteks oli paarissprindi maailmameister Emil Iversen 35., meie põhjanaaber Iivo Niskanen 40. ning 2019. aasta Seefeldi MMil kolm medalit võitnud Sjur Röthe 79.

Naistest edestas valitsev Tour de Ski tšempion Diggins finaalis norralannat Mathlide Myhrvoldi 0,13 sekundiga. Kolmas oli Sloveenia suusataja Anamarija Lampic (+0,30). Esimesena jäi poodiumilt välja ameeriklanna Julia Kern (+0,59), viienda koha sai Anna Dyvik (+3,92) ja kuuenda Coletta Rydzek (+5,40).

86 startinud naise seas eestlannasid polnud.

Homme sõidetakse Šveitsis eraldistardist 15km klassikat, seejärel toimub kaks etappi Saksamaal Oberstdorfis ning üldvõitja selgub 4. jaanuaril Itaalias Val di Fiemmes.

Ainsa eestlasena plaanib tuuri lõpuni sõita Alev. Koll teeb kaasa ka Oberstdorfis toimuva kolmanda ja neljanda osavõistluse ning Kilp astub pärast homset kõrvale.