Lamonte Bearden.

Foto: Diana Jesin / TÜASK
Toimetas Kaspar Koort 30. detsember 2021 18:51

Kolmapäeval viskas Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ameeriklasest tagamängija Lamonte Bearden Eesti-Läti liiga raames peetud kohtumises BC Kalev/Cramo vastu kümme punkti, kuid päev hiljem teatas Taaralinna klubi: alles novembri lõpus tiimiga liitunud Bearden nende rivistuses ei jätka.

26aastane ja 191cm pikkune Bearden tegi Eesti-Läti liigas kaasa kuues mängus ning kogus neis keskmiselt 18 mänguminutiga 9,7 punkti, 2,3 korvisöötu ja 1,8 lauapalli. Kahes Põhja-Euroopa korvpalliliiga mängus sai Bearden kirja keskmiselt 12,5 punkti ja kolm korvisöötu. Karikavõidule aitas Bearden kaasa kahes mängus ning kogus poolfinaalis 10 punkti ja neli korvisöötu ning finaalis viskas neli punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs ootab mängujuhilt teistsugust mängu. „Esmalt meeskonna poolt kindlasti tänusõnad, et ta aitas meid detsembri tiheda graafiku juures ja oli ka osaline karikavõidus. Aga kui tulevikku vaadata, siis mängujuhilt ootan nii rünnakul kui kaitses teistsugust mängu – rohkem kate-kattest olukordi ja ladusamat rünnakut. Lamonte on teist tüüpi mängija ja sellepärast meie teed ka lahku lähevad. Soovime talle edu ja loodan, et ta leiab endale kiiresti uue klubi,“ sõnas Mazurs klubi pressiteate vahendusel.

Pärast aastavahetust jätkub Tartu Ülikool Maks & Mooritsa hooaeg kahe tugeva kodumänguga. 5. jaanuaril võõrustatakse Põhja-Euroopa korvpalliliigas Krasnojarski Enisey meeskonda ning kolm päeva hiljem tuleb Eesti-Läti liiga raames külla BK Ventspils.