DeMar DeRozan (11) tabas võiduviske üle Bradley Beali käe.

2. jaanuar 2022, 11:12

VIDEO | PÖÖRANE! Bullsi staar tõi teist mängu järjest meeskonnale võidu lõpusekundi kolmesega

Üle aastate suurepärast hooaega tegev Chicago Bulls alistas korvpalliliigas NBA võõral väljakul Washington Wizardsi tulemusega 120 : 119. Võidu tõi DeMar DeRozani kolmene viimasel sekundil. Eelmises mänguvoorus tegi ta sama Indiana Pacersi vastu.

Washingtoni vastu oli Chicago veel seitse ja pool minutit enne neljanda veerandaja lõppu kümnepunktilises kaotusseisus. Neil õnnestus raskest seisust siiski välja tulla ja kui mängida jäi 49,2 sekundit, pääses külalismeeskond 117 : 116 ette. 4,0 sekundit enne lõppu vastas Kyle Kuzma kolmesega, ent viimane sõna jäi DeRozanile. Ameeriklasele toimetati väljaku nurka pall ning kuigi teda valvas kaks Washingtoni meest, suutis ta pette järel siiski tabava viske sooritada.

Eelmisel päeval tabas ta lõpusireeniga kolmese Indiana Pacersi vastu. Chicago võitis selle mängu 108 : 106.

Seejuures pole DeRozan tuntud hea kaugviskajana. Kui tänavu on ta tabanud kolmeseid võrdlemisi hästi – 36,4%-lise täpsusega, siis karjääri keskmiseks näitajaks on kõigest 28,5%. 911 matšiga on ääremängija 1348 kolmesejoone tagant sooritatud viskest läbinud korvirõnga 384.

32aastasel DeRozanil on käsil vaata et elu parim hooaeg. Ta on visanud keskmiselt 26,8 punkti mängus ning lisanud 5,0 lauapalli ja 4,6 korvisöötu. Chicago on idakonverentsi liider 24 võidu ja kümne kaotusega. Täna koduväljakul Los Angeles Clippersile tulemusega 116 : 120 alla vandunud liiga suursoosik Brooklyn Nets langes teiseks (23 võitu, 11 kaotust).