Johannes Hösflot Kläbo.

Talisport
3. jaanuar 2022, 18:31

Kläbo ja Neprjajeva olid Tour de Skil taas võidukad

Tour de Ski eelviimasel etapil Itaalias Val di Fiemmes võitis meeste 15 km klassikasõidu norralane Johannes Hösflot Kläbo. Naiste 10 km klaasikadistantsil oli parim venelanna Natalja Neprjajeva. Mõlemad lähevad viimasele sõidule vastu liidrina.

Kläbo edestas täna Iivo Niskaneni 20,8 sekundiga. Kolmanda koha sai venelane Aleksei Tšervotkin (+23,7). Esimesena jäi poodiumilt välja Denis Spitsov, viies oli mullu Tour de Ski võitnud Aleksandr Bolšunov ja kuues Didrik Tönseth (+40,1).

Ainsa eestlasena oli täna stardis Alvar Johannes Alev, kes sai 62 suusataja konkurentsis 58. koha (+5.32,3).

Viimasel etapil pääseb Kläbo rajale täpselt 2 minutit enne Bolšunovit. Kolmandana asub sõitma Niskanen (+2.49). Üldarvestuses 54. kohal olev Alev stardib Kläbost 12.35 hiljem.

Neprjajeva järel sai täna teise koha Heidi Weng (+3,7). Kolmas oli Krista Pärmäkoski (+4,8), neljas Ebba Andersson (+7,5), viies Katharina Hennig (+10,9) ja esikuuiku lõpetas Teresa Stadlober (+14,3).

Üldarvestuses on Neprjajeva edu Anderssoni ees 1.12. Kolmandana pääseb viimasel etapil rajale soomlanna Kerttu Niskanen (+1.19). Pärmäkoski on neljas (+1.21), Weng viies (+1.40) ning kuuendat kohta jagavad üleeile klassikasprindis kukkunud Jessie Diggins ja Tatjana Sorina (+1.42).

Tour de Ski viimaseks etapiks on nii naistel kui ka meestel Val di Fiemme 9 km vabatehnikadistants, mille jooksul läbitakse ka kurikuulus mäkketõus.