Jaak-Heinrich Jagor 2017. aastal Londoni MMil.

Kergejõustik
7. jaanuar 2022, 18:39

Karjääri lõpetanud Jagor: taseme mõttes ületasin oma ootused kuhjaga

Tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor usub, et lõpetas karjääri õigel hetkel. Ta saavutas sportlasena rohkem, kui osanuks loota, kuid samas ei näinud enam võimalust järgmise sammu tegemiseks.

Mullu võistles 31aastane Jagor vaid korra. Juulikuus toimunud Eesti meistrivõistlustel võitis ta enda põhialal 400 m tõkkejooksus oma neljanda kuldmedali. Ent aeg 51,31 jäi isiklikust rekordist ligi kahe sekundi kaugusele. See tulemus ei saanud küll karjääri lõpetamisel määravaks, kuid pani sportlase siiski mõtlema.

„See polnud emotsiooni pealt tehtud otsus. Aga kohe, kui Eesti meistrivõistlustel sai finišijoon ületatud, siis tundsin hetkeks, et nüüd on kõik tehtud ja saavutatud. Võib rahuliku hingega joone alla tõmmata, rohkem sellel tasemel enam ei taha,“ meenutas Jagor.