Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits
Toimetas Rasmus Voolaid 5. jaanuar 2022 11:05

Hiljuti Lamonte Beardenist loobunud Tartu Ülikool Maks & Moorits tõi mängujuhi positsioonile uue ameeriklase Raquan Mitchelli. 190cm pikkune tagamees on Tartus kuupikkuse katseajaga.

Miamist pärit 24aastane Raquan Mitchell mängis ülikoolikorvpalli New Mexico Highlands University meeskonnas ning pärast selle lõpetamist siirdus Bulgaaria kõrgliigasse. Seal tegi ta möödunud hooajal kolm mängu Beroe meeskonna eest ning siirdus siis hilisema meistri Sofia Levski Lukoili ridadesse. Beroe eest kogus Mitchell keskmiselt 14 punkti, neli korvisöötu ja 3,7 lauapalli. Seitsmes mängus Levski eest jäi tema kontole keskmiselt 7,3 punkti, 3,4 korvisöötu ja 2,4 lauapalli.

Mitchell jõudis Eestisse teisipäeval ja esimene võimalus Tartu särk selga tõmmata on juba kolmapäeva õhtul, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab ENBL liiga raames Krasnojarski Enisey meeskonda. Seda, kas ja kui palju mänguminuteid värske tartlane saab, näitab mängu käik. Eeldatavasti on mees paremini meeskonda sulandunud teisipäevaseks Eesti-Läti liiga võõrsilmänguks AVIS UTILITAS Raplaga.