Foto: Instagram / egor_mekhontsev
Toimetas Kaspar Koort 5. jaanuar 2022 23:01

Läinud aasta oktoobris siirdus 24aastane Venemaa poksija Ilja Medvedev koos kahe kaaslasega Tjumeni oblastisse kalaretkele. Kalapüük võttis aga võika pöörde, kui mehi ründas karu.

Karu rappis ühe mehe surnuks, kuid Medvedevil õnnestus imekombel pääseda. Kuigi karu vigastas rängalt poksija pead ja jäsemeid, oli tal õnnestunud taskust nuga välja tõmmata ja mesikäppa sellega pussitada. Õnnelikul kombel tabas ta looma elutähtsaid organeid ning suutis karu tappa.

Kolmas kalamees, kes rünnakust pääses, toimetas raskelt vigastatud Medvedevi paadiga Tjumeni haiglasse. Seal pandi noor poksija kunstlikkusse koomasse.

Nüüdseks on Medvedev karu rünnakust taastunud ja suudab taas omal jalal liikuda. Noormees valmistub nägu taastavaks operatsiooniks ning tema sõber, 2012. aasta Londoni olümpiapronks Jegor Mehhontsev avaldas sotsiaalmeedias foto Medvedevi näo hetkeseisust.

Mehhontsevi sõnul on Medvedev tõeline kangelane, kes päästis ühe oma sõbra ning suutis ellu jääda olukorras, kus surm oli tunduvalt tõenäolisem stsenaarium. „Nüüd mõelgem: kas poksiga tegelemine võis teda selles olukorras aidata,“ lisas Mehhontsev.

Selline nägi Medvedev välja enne karuga kohtumist.