Jalgpall

AMETLIK! Karol Mets siirdus Kesk-Euroopa klubisse (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 7. jaanuar 2022 15:14

Karol Mets allkirjastamas lepingut.

Foto: www.fcz.ch

28aastane Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets liitus Šveitsi kõrgliigaklubiga FC Zürich.

Viljandi Tulevikus jalgpallihariduse saanud Karol Mets liitus 2011. aastal Floraga, kus näidatud esitustega pääses edasi välismaale. Alates 2014. hooajast mängis ta Norra klubis Viking, 2017. aastal tõmbas eestlane selga Hollandi meeskonna NAC Breda särgi, 2019. aastast kandis ta Rootsi meeskonna AIK vormi ning hooaegadel 2020-2021 esindas 191 cm pikkune jalgpallur Saudi Araabia satsi Al-Ettifaq.

Samal teemal

Möödunud aasta septembris kolis Mets Bulgaaria Sofia CSKAsse, kust nüüd siirdus Šveitsi. Zürichi spordidirektor Marinko Jurendici sõnul sai meeskond juurde olulise lüli. „Karoli näol leidsime FCZ-le füüsiliselt tugeva keskkaitsja, kellel on ka rahvusvahelisi kogemusi. Tema isiksus ja agressiivsus peaksid tugevdama meie kaitset ja andma meeskonnale lisakäigu,” lausus ta.

Metsal peaks uues klubis võimaluse saama, sest meeskond mängib kolme keskkaitsjaga. Nii võitleb ta minutite eest muuhulgas Šveitsi koondislase Bećir Omeragići ning Kosovo rahvusmeeskonda kuuluva Mirlind Kryeziuga. Uues tööandjas on Metsal ka nimekaid tiimikaaslasi, sest võistkonna keskvälja mehitavad aastaid Itaalia kõrgliigas mänginud endine Šveitsi koondislane Blerim Džemaili ja kunagine Horvaatia imelaps Ante Ćorić.

Zürich on Šveitsi meistriks tulnud 12 korral, viimati 2009. aastal. Kuid tänavu on meeskond 18 vooru järel selge liider, sest nad edestavad Baselit seitsme ning Young Boysi kaheksa silmaga. Šveitsi liiga hooaeg jätkub jaanuari lõpus, kui Zürich võõrustab kodus Servette’i.

Samal teemal

06.01.2022
ÜLEMINEK KOIDAB! Erik Sorga siirdub suure ajalooga Rootsi klubisse
22.12.2021
AMETLIK! Rauno Sappinen siirdub mängima Poola kõrgliigasse