Jalgpall

VIDEO | TOHOH! Inglismaa kolmanda liiga meeskond lülitas maailma rikkaima klubi konkurentsist 

Mihkel Talivee, 8. jaanuar 2022 22:53

Võidukas Cambridge Unitedi meeskond.

Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalli karikasarjas sündis täna suurüllatus, kui kolmandas liigas palliv Cambridge United alistas Newcastle Unitedi võõral väljakul tulemusega 1 : 0.

Mängu muugiti väravalukk lahti 59. minutil, kui täpne oli Joe Ironside, kes saatis palli pöörde pealt ja kaitsjate vahelt võrku. Kuigi hiljem oli mõlemal meeskonnal veel häid võimalusi skoori tegemiseks, suutis külalismeeskond lõpuni vastu pidada ja neljandasse ringi edeneda.

Seejuures oli see Cambridge'ile esimeseks võiduks meistriliiga klubi üle pärast 1984. aastat. Ühtlasi alistati Newcastle'i näol maailma rikkaim klubi: mäletatavasti sai sügisel nende ametlikuks omanikuks Saudi Araabia avalik investeerimisfond PIF, mille koguväärtus on üle 380 miljardi euro.

Kuigi osturallit pole Newcastle uute omanike all veel alustanud, on nende ajaloo suurim üleminek enam kui 150 korda suurem Cambridge'i omast: 2019. aastal ostsid nad Hoffenheimist Joelintoni 44 miljonit euro eest. Portaali Transfermarkt andmetel on Cambridge'i rekordostuks aga inglane Steve Claridge, kelle eest maksti 1992. aastal 280 000 eurot.

Newcastle'il on käsil väga vilets hooaeg. Meistriliigas on nad võitnud 19 mängust ainult ühe ning püsivad eelviimasel kohal ja ühtlasi väljalangemistsoonis. Cambridge, kes mängib kolmandas liigas esmakordselt pärast 1993. aastat, on seal 24 meeskonna konkurentsis 16. positsioonil.