Anett Kontaveit.

10. jaanuar 2022, 04:00

HÄSTI! Kontaveit alustas aastat kindla võiduga (4)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA edetabeli 7. naine) alistas Sydney International WTA 500 taseme tenniseturniiri avaringis hiinlanna Zhang Shuai (WTA 60.) 6 : 3, 6 : 3.

Tennisetähed valmistuvad maakera kuklapoolel 17. jaanuaril algavaks Austraalia lahtiste suure slämmi turniiriks. Naiste üks esinduslikum soojendusturniir toimub Sydneys, kus on kohal WTA edetabeli esikümnest viis sportlast, kellest üks on möödunud aasta lõpus maailma seitsmendaks reketiks tõusnud Anett Kontaveit.

Avaringis kohtus Kontaveit 32aastase Zhang Shuaiga, kes on karjääris parimal juhul olnud WTA edetabelis kolmanda kümne keskel, kuid paarismängust on hiinlannal kodus koos Samantha Stosuriga võidetud Austraalia ja USA lahtiste tiitlid. Naised võtsid mõõtu neljandat korda. 2015. aastal Vancouveris võitis eestlanna 3 : 6, 6 : 4, 6 : 1 ja 2018. hooajal Wuhanis 6 : 4, 4 : 6, 6 : 1, kuid 2019. aasta alguses Dubais jäi peale Shuai skooriga 7 : 6, 6 : 3.

Austraalias alustasid mõlemad tennisistid kohtumist väga kindlalt, kui õnnestunud servide najal hoidsid mõlemad naised muretult oma pallingugeimi. Kuid Kontaveiti 3 : 2 eduseisus käis Sydneyst üle hoovihm, mistõttu suunati sportlased pooleks tunniks puhkama.

Pausilt naastes näitas Zhang esmakordselt ebakindlust. Hiinlanna lõi esmalt tagantkäe pikaks ning seejärel ei jõudnud järgi Kontaveidi löögile, millega ta jäi 0 : 30 kaotuseisu. Peagi sai Kontaveit seisult 15 : 40 esimese murdepalli, mille 26aastane eestlanna kasutas ära. Kuna Kontaveit oma kahes järgmises pallingugeimis vastast murdeni ei lubanud, võitis ta ametlikult 37 minutit, kuid reaalsuses üle tunni kestnud avaseti 6 : 3.

Teises setis teenis turniirile neljanda asetuse saanud Kontaveit kohe esimeses geimis murdepalli, mille kasutas külmavereliselt täpse ja kiire tagantkäe löögiga. Anett näis liikuvat kindla võidu suunas, sest oma järgmises kolmes pallingugeimis kinkis ta vastasele kokku vaid ühe silma ning eduseisult 4 : 2 teenis ta matši kolmanda murdepalli. Kuid tugeva servi abil suutis hiinlanna kaks järgmist pallivahetust enda kasuks keerata.

Seisult 4 : 3 pidasid naised maha matši pikima ja närvilisema geimi, kus hiinlannal oli kasutada üks murdepall ning Kontaveitil kolm geimpalli, millest viimase ta realiseeris väljaku nurka lennanud tagantkäe löögiga. Sellest allajäämisest Shuai enam vaimselt välja ei tulnud, sest oma pallingugeimis jäi ta kiirelt 0 : 40 kaotusseisu, Kontaveit teenis kolm murdepalli, millest realiseeris teise.

6 : 3, 6 : 3 võidumängus lõi Kontaveit neli ässa ja tegi kaks topeltviga, oponendi vastav saldo oli neli ja kolm. Eestlanna järgmine vastane selgub kvalifikatsiooniturniiril, veerandfinaalis on tema võimalike vastaste seas kunagine maailma teine reket Petra Kvitová või pragune seitsmes number Ons Jabeur. Kontaveit osaleb Sydney turniiril kolmandat korda. 2018. aastal jäi ta pidama kvalifikatsiooni, 2019. aastal kaotas teises ringis Elise Mertensile. Möödunud kahel hooajal Sydneys tennist ei mängitud.