Anett Kontaveit on aastat alustanud samamoodi, nagu eelmise lõpetas - võidukalt.

12. jaanuar 2022, 08:23

Kontaveit murdis end veerandfinaali (3)

Tennise Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 7.) alustab oma hooaega Sydneys. WTA 500 kategooria turniiri teises ringis ei olnud eestlannal probleeme rumeenlanna Elena Gabriela Ruse (WTA 82.) alistamisega.

Turniiri avamängus hiinlanna Zhang Shuaist (WTA 60.) 6 : 3, 6 : 3 üle olnud Kontaveiti võidunumbrid näisid teises matšis veelgi kindlamad. Läbi kvalifikatsiooni end põhiturniirile mänginud Ruse vastu jäi tulemuseks 6 : 3, 6 : 1. Ometi lasi Kontaveit avasetis suisa kahel korral enda servi murda, kuid võitis samas ise kolmel korral vastase pallingu. Teises setis ei andnud meie tennisist vastasele enam võimalustki. Matš kestis tund ja 18 minutit.

„Olen võiduga väga rahul,“ tunnistas Kontaveit pärast mängu. „Algus oli veidi keerulisem, aga siis tundus mulle, et sain mängu veidi rohkem käima ja tundsin, et mängisin mängu edenedes paremini.“

Veerandfinaalis kohtub Kontaveit Tuneesia tennisisti Ons Jabeur’iga (WTA 10.), kes sai oma teise ringi matšis jagu tšehhitar Petra Kvitovast (WTA 21.) 6 : 4, 6 : 4.