Trennis on Djokovicil olnud hea tuju.

Foto: Mike Frey / AFP / Scanpix
Rasmus Voolaid 13. jaanuar 2022 09:14

Austraalia lahtiste loos lükkus küll tund ja 15 minutit edasi, aga sai siiski peetud. Endiselt on turniiril kirjas Novak Djokovici nimi, kes tegelikult endiselt oma saatust ootab.

Viisaprobleemide tõttu pole sugugi selge, kas Djokovicil on luba uuel nädalal algaval Austraalia lahtistel tenniseturniiril kaasa lüüa, aga esialgu sai ka tema enda teekonna teada. Avaringis ootaks Djokovici ees kohtumine kaasmaalase, maailma 78. reketi Miomir Kecmanoviciga. Võitja kohtub teises ringis kas kvalifikatsiooni läbinud tennisisti või ameeriklase Tommy Pauliga (ATP 41.).

Djokovici saatus seisab endiselt Austraalia immigratsiooniministri Alexis Hawke’i taga, kel on õigus serblase viisa uuesti kehtetuks kuulutada. Tõenäoliselt kaebaks Djokovici leer otsuse taas edasi. Seni on saanud tennisist käia Melbourne Parkil trenni tegemas ja turniiriks valmistumas.

Sarnaselt Djokovicile 20 suure slämmi turniiri võitnud Rafael Nadal (ATP 6.) alustab turniiri ameeriklase Marcos Gironi (ATP 66.) vastu.

Austraalia lahtiste loos lükati küll tund ja 15 minutit edasi, aga oma vastased said teada ka Eesti tennisistid. Kuuendana asetatud Anett Kontaveit läheb avaringis vastamisi Tšehhit esindava Katerina Siniakovaga (WTA 46.). Omavahel on varem kohtutud viiel korral, neist neli on võitnud eestlanna. Viimati mängiti omavahel sügisel Moskva turniiril, kus Kontaveit võitis seisuga 6 : 3, 6 : 3. Edu korral ootaks teises ringis ees Austraalia sportlane Astra Sharma (WTA 101.) või 19aastane taanlanna Clara Tauson (WTA 41.).

Kaia Kanepi sai endale vastaseks kogenud sakslanna Angelique Kerberi WTA 17.), kel ette näidata kolm suure slämmi turniiri võitu. Omavaheline seis on 2 : 2 viigis. Teises ringis ootaks ees tšehhitar Marie Bouzkova (WTA 80.) või kvalifikatsiooni läbinud tennisist.

Edu korral ootaks eestlannasid omavaheline mäng poolfinaalis.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

inimena 13. jaanuar 2022 10:05
Need räpased kõhu kasvatajad juba spordis,tore on.
Maailma 13. jaanuar 2022 12:05
Terviseorganisatsioon usub, et kordusvaktsineerimine covidi vastu ei ole elujõuline strateegia. Samal arvamusel on ka Euroopa Meditsiiniagentuur. "Kui meil on strateegia, mille kohaselt teeme korduvaid kordi iga nelja kuu tagant, võib meil tekkida probleeme immuunvastusega," ütles EMA vaktsineerimisosakonna juhataja Marco Cavaleri. "Ja loomulikult on oht väsitada elanikkonda. pidevad vaktsineerimised."

SISUTURUNDUS