Talisport

Iluuisutamise imelaps püstitas Tallinnas uue maailmarekordi, eestlannad jäid esikümnest välja. Kiibus: „Viimasel hetkel lõid pähe kahtlused.“ 

Eigo Kaljurand, Tondiraba jäähall, 13. jaanuar 2022 17:20

Eva-Lotta Kiibus.

Foto: AFP / Scanpix

Tallinnas Tondiraba jäähallis toimuval iluuisutamise EMil jäid eestlannad lühikavas oma isiklikele rekorditele alla ligi viie silmaga. Eva-Lotta Kiibus teenis 59,16 punktiga 15. koha, Niina Petrõkina oli 58,30 silmaga temast kaks positsiooni madalamal. Noorsportlaste sõnul jäi neil puudu vaimsest kindlusest. Lühikava võitis hingematvalt ilusa ning tehniliselt veatu kavaga maailmarekordi sõitnud 15aastane uisutamise imelaps Kamila Valijeva.

„Viimasel hetkel lõid pähe kahtlused. See pole hirm, see on midagi kirjeldamatut. Ühelt poolt tahad teha, aga samas ei taha rikkuda ega kukkuda. Neid mõtteid on väga palju ja neid ei tohi lasta endale pähe. Aga nii läks,“ tunnistas Kiibus, et tema hea punktisumma jäi viimasesse hüppesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.01.2022
Kodupubliku ees korraliku EM-stardi teinud Arlet Levandi: ema ütles, et mine tegema läbi seinte ja julgelt. Sain seintest läbi!
12.01.2022
Meesiluuisutaja andis Tallinnas positiivse koroonaproovi. EMi korraldajad: eeldasime, et mõni juhtum tuleb
06.01.2022
GALERII | Eesti iluuisutajaid kimbutavad koduse EMi eel erinevad pisihädad. Anna Levandi: peamine, et sportlased naudiksid võistlust