Tormis Laine.

Talisport
14. jaanuar 2022, 13:42

Tormis Laine suusatas Itaalias elu ühe parema suurslaalomi

Mäesuusataja Tormis Laine (21) tegi eile Itaalias Kronplatzis toimunud FIS-taseme võistlusel elu ühe parema suurslaalomi ja saavutas 6. koha.

Tema kahe laskumise koondaeg 2.22,71 jäi võitjale Giulio Zuccarinile alla 1,15 sekundiga. Poodiumi kolmandast astmest lahutas eestlast vaid 0,42 sekundit.

Mäesuusatamises on sarnaselt murdmaale olulised FIS-punktid. Eile sõitis Laine välja tulemuse 34,67, mis on suurslaalomis tema selle hooaja parim ja kogu karjääri peale üks paremaid näitajaid.

Alpine Ski Team Estonia Facebooki lehe teatel parandab Laine sellega oma suurslaalomi FIS-punkti 35,82 pealt 35,05-le. Paremad punktid annavad võimaluse paremaks stardikohaks. Et MK-sarja starti pääseda, tuleb vastava distsipliini FIS-punktide edetabelis mahtuda 150 sekka. Praegu hoiab eestlane suurslaalomis 328. kohta.

Tormise isa Tiimar Laine sõnul sai poeg viimati suurslaalomi suusad alla detsembris. „Tahaks kõvasti rohkem suurslaalomit sõita, aga MK slaalomiprogrammi vahel, mis kestab poolest detsembrist jaanuari lõpuni, on alati keeruline leida selleks võimalust,“ vahendas Tiimar Laine mõtteid Alpine Ski Team Estonia Facebooki leht.

Teisipäeval ja kolmapäeval võistles Tormis samas paigas slaalomis, kuid ei lõpetanud kummalgi päeva esimest laskumist. Eilse suurslaalomi tulemustega saab tutvuda siin.

Järgmine MK-sarja slaalomivõistlus toimub 16. jaanuaril Šveitsis Wengenis.