Talisport

Eesti-prantsuse jäätantsupaar pääses isikliku rekordiga vabatantsu! Solene Mazingue: oskan eesti keeles öelda: „Kanna maski!“ 

Eigo Kaljurand, Tondiraba jäähall, eile 15:06

Solene Mazingue ja Marko Jevgeni Gaidajenko.

Foto: AFP / Scanpix

Eesti-prantsuse jäätantsupaar Marko Jevgeni Gaidajenko ja Solene Mazingue esitasid Tallinnas toimuval iluisutamise EMil karjääri parima rütmitantsu ning pääsesid isikliku rekordiga viimasena homsesse vabatantsu. Rütmitantsu järel juhivad võistlust valitsevad maailma ja Euroopa meistrid Viktoria Sinitsina ja Nikita Katsalapov.

Kui Gaidajenko eelmise paarilise Darja Netjagaga ei suutnud rütmitantsus 50 punkti piiri ületada, siis prantslanna käekõrval kergitas ta tippmargi vähem kui aastaga 60,36 punktini. „Muutsin kõike: elupaika, treenereid ja partnerit. Kui ei sa ela oma kodulinnas, sul pole sõpru ja vanemaid, siis ei saa minna peole ega mujale. Sa leiad küll uusi sõpru, aga saad keskenduda ja teha rasket tööd oma armsa partneriga. Tegime tööd ja see kajastub tulemustes,“ tunnistas 20aastane meesuisutaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.01.2022
Venelased püstitasid paarissõidus maailmarekordi ja võtsid kolmikvõidu
13.01.2022
Iluuisutamise imelaps püstitas Tallinnas uue maailmarekordi, eestlannad jäid esikümnest välja. Kiibus: „Viimasel hetkel lõid pähe kahtlused.“
12.01.2022
Kodupubliku ees korraliku EM-stardi teinud Arlet Levandi: ema ütles, et mine tegema läbi seinte ja julgelt. Sain seintest läbi!