21aastane Lucas Braathen sai hakkama millegi imelisega.

Talisport
16. jaanuar 2022, 22:09

VIDEO | Tormis Laine sai osa suurte tähtedega ajalukku minevast slaalomist

Wengenis toimunud slaalomi MK-etapil tegi Tormis Laine oma hooaja parima stardi, aga jäi teisest voorust siiski 1,3 sekundi kaugusele.

Stardis oli 66 sportlast, kellest finišisse jõudsid 45 ja Laine oli neist 42., kui sai avalaskumise ajaks 54,66 sekundit. Teise vooru viinud 30. kohal lõpetas belglane Armand Marchant, kes jõudis mäest alla ajaga 53,35.

Kõigest neli sajandikku Marchantist kiiremini jõudis pärale norralane Lucas Braathen, kes teise laskumisega suutis lausa võitjaks tõusta! Kuivõrd teist ringi sõidetakse tagurpidi järjestuses, siis tuli Braathen teisena mäest alla ja pidi oma saatust ootama koguni 45 minutit. Avavoorus parimat aega näidanud - ehk Braathenist lausa 2,04 sekundit kiirem olnud - Henrik Kristoffersen teises sõidus aga eksis ja ei saanud tulemust kirja. Nii teeniski Braathen oma ajaloo teise MK-sarja etapivõidu.

Veelgi enam – Braathen tegi Wengenis lausa mäesuusatamise ajalugu, sest nii suurest kaotusseisust pole keegi varem suutnud etappi võita.