Tartu Ülikool Maks & Moorits (valges).

18. jaanuar 2022, 20:49

Uskumatu! Tartu võitis Leedus poolaja 18 punktiga, ent kaotas mängu 19ga

Tartu Ülikool Maks & Moorits kaotas täna Põhja-Euroopa korvpalliliiga ENBL kohtumises võõrsil Šiauliai-7betile 63 : 82. Seejuures poolaja olid tartlased võitnud 18 punktiga.

Tartu jäi esimesel veerandil ühe punktiga peale ning võitis teise tervelt 26 : 9. Teine poolaeg kuulus aga täielikult võõrustajatele. Šiauliai läks kohtumist juhtima kolmandal veerandajal, mille võitis 32 : 12. Viimasel neljandikul lasid leedukad külalismeeskonnal visata vaid viis punkti.

Kumbki meeskond ei mänginud oma parima koosseisuga. Koroonaviirusest räsitud Tartu kasutas kaheksat mängijat. Näiteks alustas kohtumist algkooseisus muidu duubli eest mängiv Kaspar Sepp, kes oli täna väljakul pea 33 minutit.

Tartu tabas 69 väljakult tehtud viskest vaid 24 ehk 34%. Nende tulemuslikem oli Robin Kivi, kes kogus 16 punkti. Mängu 40 minutist tervelt 38.48 platsil viibinud Emmanuel Wembi sai kirja kaksikduubli: 14 silma ja 14 lauapalli.

Sarnaselt Tartule kaheksat mängijat kasutanud Šiauliai parim oli pingilt sekkunud Paulius Danusevicius, kes tõi 21 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul väsis õhuke tagaliin teisel poolajal. „Mängisime täna kaks väga erinevat poolaega. Avapoolajal mängisime head kaitset, kontrollisime lauavõitlust ja mängu tempot. Teisel poolajal hakkas tagamängijatel kütus otsa saama, visked ei läinud enam sisse ja kaotasime mängu üle kontrolli,“ sõnas Mazurs klubi Facebooki lehel.

Tartu sai ENBLis kolme võidu kõrvale kolmanda kaotuse. Šiauliail on kolmest mängust võitnud kaks.