Anton Babikov.

Foto: AFP / Scanpix
Eigo Kaljurand 20. jaanuar 2022 17:03

Anterselva laskesuusatamise MK-etapi meeste 20 km tavadistantsi võitis venelane Anton Babikov, Eesti koondise esinumber Rene Zahkna oli 24.

20 km tavadistants, kus iga möödalask lisab sõiduajale minuti, kujunes Venemaa koondise peoks. Viimati 2016. aasta detsembris MK-etapi võitnud Anton Babikov lasi Anterselvas ainsa mehena alla kõik 20 märki ning sai kindla esikoha.

30aastase atleedi üllatuslik võit tekitab meie idanaabrite spordijuhtidele halle karvu. Nädala alguses kuulutasid venelased välja olümpiale sõitva koondise, kuhu kuuluvad Eduard Latõpov, Aleksandr Loginov, Daniil Serohvostov, Said Karimulla Halili ja Maksim Tsvetkov. Kogenud Babikov jäi aga esimesena joone alla ehk praeguse seisuga ta Pekingis ei stardi.

„Peab treenerite käest küsima. Ma loodan, et tänane tulemus loeb, aga ei tea, kas lähen,“ tunnistas Babikov ERRi ülekandes.

Venelased näitasid Pekingi olümpia eel, et nende vormikõver näitab tõusutrendi, sest Halili oli kolmas (1 möödalask; kaotus võitjale 48,5 sekundit) ning Loginov seitsmes (3; +2.16,3). Ülejäänud kohad esiviisikus võtsid norralased: Tarje Bö oli teine (2; +9,7), tema noorem vend Johannes Thingnes neljas (3; +50,5) ning Sturla Holm Lägreid viies (3; +1.32,9). Sealjuures Lägreid jäi MK-karjääris esmakordselt tavadistantsil poodiumilt välja, sest esimesest neljast sõidust võitis ta kolm ja jäi korra teiseks. Muu maailma parim oli prantslane Simon Desthieux (3; +2.08,2).

Tarjei Bö viis koju ka MK-sarjas tavadistantside üldvõitjale kuuluva väikese kristallgloobuse. Norralane oli nii Östersundis kui Anterselvas teine ning rohkem 20 kilomeetrit tänavu kavas pole. Tarjei sõnul pakkus päev kahetisi emotsioone. „Olen pettunud, et täna ei võitnud. Aga väga keeruline oli täpselt lasta. Kuid võitsin individuaalse gloobuse – see oli peamine eesmärk ja selle sain kätte,“ lausus ta.

Elu ühe parima sõidu tegi Rene Zahkna. Kui jaanuari alguses sai eestlane Oberhofi sprindis karjääri parima 17. koha, siis Anterselva tavadistantsil jättis ta ühe märgi üles nii esimeses kui neljandas tiirus ning oli 24. „Mõtlesin, et tuleb sujuv ja kehvem sõit, sest keha oli viimastel päevadel kange,“ nentis 27aastane eestlane.

Rene Zahkna.

Foto: Eesti laskesuusatamise liit / Ergo Kukk

„Esimene lask läks kella 12 suunas mööda. Olin: ohohooo, kas hakkab sama pihta nagu Ruhpoldingu jälituses. Kahju, et viimases tiirus peale kolmandat lasku tuli tuul. Ei tahtnud sinna terveks päevaks seisma jääda, panin hooga ja eksisin. Aga tänasel päeval oli kaks [möödalasku] päris hea. Tuul möllas igas suunas. Kuidas kellelgi vedas, mul läks hästi,“ lisas võitjale 3.53,5 kaotanud Zahkna.

Kalev Ermitsa lootused heale kohale kadusid esimeses lamades laskmises, kus jäi üles kaks märki, millele mõlemas püstitiirus lisandus veel üks eksimus. 29aastane laskesuusataja nentis, et ka rajal oli väga raske päev. „Üldse ei tulnud hapnikku peale. Raske sõidutunne, nii on 20 kilomeetrit keeruline läbida. Esimeses tiirus lamades kohe kaks trahvi, üks paremale ja üks vasakule, omad vead. Neist on kahju, asi tundus olevat kontrolli all,“ võttis Babikovile 6.04,3 kaotanud ning 48. koha saanud Ermits oma võistluse kokku.

Raido Ränkel jättis tiirudes üles lausa kaheksa märki, kaotas võitjale ligi üheksa ja pool minutit ning oli 86. Antserselva MK-etapp jätkub homme naiste 15 km sõiduga.

(Lõppjärjestus, kiireimad rajal ja kiireimad tiirus)

Lõppjärjestus, kiireimad rajal ja kiireimad tiirus.

Foto: https://biathlonresults.com/