Argentina fännid.

Foto: AGUSTIN MARCARIAN/Reuters
Toimetas Kadi Parts 22. jaanuar 2022 09:53

Käesoleva aasta lõpus Kataris toimuvale jalgpalli MMile hakati pileteid müüma ning 24 tunni jooksul esitati selleks juba korralik soovide arv. Piletid on seekord odavamad kui näiteks viimati Venemaal toimunud MMil.

Esimese Araabia maana jalgpalli maailmameistrivõistluseid võõrustavas Kataris hakatakse suure vutipeoga peale 21. novembril ja finaal peetakse 18. detsembril. Kuigi hetkel on osalevatest riikidest selgunud vaid 13 maad, hakati MMile sel nädalal pileteid müüma ja portaal insidethegames.biz teatas, et rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) väitel tehti esimese 24 tunni jooksul 1,2 miljonit piletitaotlust. Neist 140 000 sooviavaldust tehti finaalmatšile.

Piletite hinnad algavad 60 eurost. Võrdluseks: 2018. aastal Venemaal toimunud MMil olid kõige odavamate piletite hinnad 92 eurot. Samas finaalmängu piletid on Venemaa MMiga võrreldes kallimad, sest kui neli aastat tagasi oli kõige odavamate pääsmete hind 400 eurot, siis seekord on hinnaks 530 eurot.

Kõige rohkem tehti esimese piletite müügi ööpäeva jooksul sooviavaldusi võõrustajariigi elanike poolt, neile järgnesid huvi poolest sellised maad nagu Argentina, Mehhiko, USA, Araabia Ühendemiraadid, Inglismaa, India, Saudi Araabia, Brasiilia ja Prantsusmaa. Esimene piletimüügi periood kestab kuni 8. veebruarini ja kuu aega hiljem ehk 8. märtsiks antakse kõikidele piletisoovi esitanutele teada, kas neile jagub pileteid.

Piletimüügi järgmine periood peaks toimuma ka siis, kui kõik osalejariigid on teada. Seni on MMile pääsemise kindlustanud lisaks Katarile veel Saksamaa, Taani, Brasiilia, Prantsusmaa, Belgia, Horvaatia, Hispaania, Serbia, Inglismaa, Šveits, Holland ning Argentina.