Sadio Mané (vasakul) või Mo Salah – üks kahest Liverpooli staarist peab Kataris toimuvat MMi vaatama telekast.

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Kaspar Koort 23. jaanuar 2022 09:37

Kamerunis loositi paaridesse kümme Aafrika jalgpallikoondist, kes on jäänud heitlema viie Mustale Mandrile kuuluva MM-koha nimel. Kohe hakatuseks tõmmati loosiurnist välja vastasseis Senegal – Egiptus.

Mõlemad koondised olid kohal ka nelja aasta eest Venemaal toimunud MMil, kuid alagrupist toona edasi ei pääsenud. Senegalil on praegu koosseisus (Aafrika koondistest) kõige enam Euroopa tippliigades mängivaid jalgpallureid, kuid Egiptus toetub mõistagi Mo Salahi talendile. Et Salah ja tema Senegali ametivend Sadio Mané moodustavad hirmuäratava koosluse Liverpooli ründeliinis, siis jagub selles paaris intriigi küllaga.

Ülejäänud paarides madistavad Alžeeria – Kamerun, Maroko – Kongo Demokraatlik Vabariik ja Tuneesia – Mali. Ainsaks võimalikuks MM-debüteandiks on seejuures vaid Mali, ülejäänud koondistel on MM-linnuke juba varasemast kirjas (Kongo DV-l 1974. aastast Sairi nime all).

Aafrika valiksarja otsustavad play-off'id peetakse märtsi lõpus. Peetakse kaks mängu kodus-võõrsil põhimõttel ning koduväljakul alustavad viis loosimiseks asetamata meeskonda ehk Egiptus, Ghana, Kamerun, Kongo DV ja Mali.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

KAKA 23. jaanuar 2022 10:13
Kas keegi suudab mulle ära seletada lause: Nigeeria ja Ghana vahel, kuigi käimasolevatel Aafrika meistrivõistlustel oli Ghana iseenda hale vari ja langes välja juba alagrupiturniiri järel!!! Kuidas nad saavad madistada kui Ghana langes juba välja? Loogika vastane lause. Seal peaks mingi täpsustus juures olema.
Junn 23. jaanuar 2022 10:16
Need on kaks eri asja - MM-valiksari ja praegu käivad Aafrika meistrivõistlused.

SISUTURUNDUS