Andrus Veerpalu 2017. aasta Otepää MK-etapil, kus ta töötas Kasahstani koondise heaks.

Talisport
26. jaanuar 2022, 19:33

Võistlustulle naasnud Andrus Veerpalu suusatas poodiumile (30)

Sügisel spordis tegutsemise keelu alt vabanenud kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Andrus Veerpalu (50) naasis võistlustulle ja saavutas 22. jaanuaril Otepääl toimunud Suusahullude öömaratonil 3. koha.

Veerpalu osales pikal ehk 35 km klassikadistantsil, mille läbis ajaga 1:37.29,2. Võitja Taavi Kaiv suusatas 1.42,5 võrra kiiremini. Teise koha saavutas Andres Juursalu, kes kaotas Kaivile 1.07,8-ga.

Naiste 35 km distantsi võitis Pekingi olümpiakoondisesse kuuluv 42aastane Tatjana Mannima ajaga 1:45.09,9. Tulemustega saab tutvuda siin.

Seefeldi dopinguskandaaliga seotud olnud Veerpalu vabanes kahe aasta pikkuse spordis tegutsemise keelu alt 27. septembril ning võib taas võistelda ja treeneritööd teha.

Jaanuari keskel Otepääl toimunud Eesti meistrivõistluste vabatehnikasprindi ajal võis teda näha Kunimäe tõusu ja hooldeboksi vahet kiirustamas. Ilmselt aitas ta oma 15aastast tütart Anlourdeesi, kes saavutas U20 vanuseklassis 8. koha.