Johann Mühlegg on aastaid hoidnud madalt profiili ega suhtle enam ajakirjanikega.

Foto: Twitter / @OlympischeGeist
Toimetas Mart Treial 26. jaanuar 2022 22:22

2002. aastal Salt Lake City olümpiamängudel kolm kuldmedalit võitnud, kuid need peagi dopingu tarvitamise tõttu kaotanud murdmaasuusataja Johann Mühlegg (51) on elus keeranud täiesti uue lehekülje. Ta elab naise ja lapsega Brasiilias ning juhib 15 töötajaga ehitusfirmat.

„Pooled neist on kirjaoskamatud, ükski ei oska autot juhtida,“ sõnas Mühleggi 81aastane ema Magdalena Eiband Saksa ajalehele Bild. „Johann peab seega peaaegu kõik asjad ise joonde ajama. Ta on oma töötajad ise välja koolitanud. Tal on raske elu, aga ta võitleb ja saab hakkama. Töötajad armastavad teda, sest ta annab neile leiba.“

Sportlaskarjääri ajal Saksamaa suusaliiduga tülli pööranud ja Hispaania lipu alla läinud Mühlegg on juba aastaid hoidnud madalat profiili. Bildi andmeil kolis ta Brasiilia rannikulinna Natali 17 aastat tagasi.

Ta kohtas seal kohalikku keemiaprofessorist naist. Nad on abielus ja neil on üheksa-aastane tütar. Aastast 2015 on Mühleggil lisaks Saksa passile taskus ka Brasiilia dokument.

Ema Magdalena sõnul pole Mühlegg juba kaheksa aastat Saksamaal käinud, kuid tema külastas poega alles sel kuul.

Aastal 2014, kui Brasiilias toimus jalgpalli MM, otsisid Rootsi ajalehe Expressen ajakirjanik ja fotograaf Mühleggi üles, kuid too polnud väga huvitatud oma elu jagamast. Siiski sai Expressen teada, et murdmaasuusatamise vastu polevat tal juba ammu mingit huvi, see-eest olla Mühlegg usin ja osav surfar.

„Kas Johann Mühlegg on Euroopas kuulus?“ päris toonane naabrimees Gerson rootslastelt. „Kas te reisisite nii pika maa Euroopast maha, et temaga kohtuda? Väga naljakas!

Ma isegi ei teadnud, et ta oskab suusatada. Me joome tavaliselt koos õlut. Oleme neli aastat naabrid olnud. Ma ei mõista, kuidas ta suudab nii palju õlut juua, aga ikka heas vormis olla.“

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Lauri 28. jaanuar 2022 01:21
Lisaks: Vast tähelepanuväärseim oli aga hetk pärast viimase distantsi finišit kui tundus, et Mühleggi keha hakkas esimest korda märku andma, et läbitud pingutus oli kaugelt enam kui ta normaalsete füsioloogiliste näitajatega suutnud oleks. Ühtäkki hakkas ta üle kogu keha värisema ja varises maha, ning vajas tükk aega korralikku turgutamist. Ja see polnud nii nagu juhtub klassikalise pildituks sõitmise järel, vaid sootuks midagi muud.
Lauri 28. jaanuar 2022 01:18
Päris jube oli vaadata, kuidas isand Turbo-diisel olümpial tanki kombel edasi liikus. Eriti torkas see silma ühel hobuseraua tõusul, kust Frode Estil küttis oma kena tiheda sammuga üles nii kuidas jalad võtsid. Ometi oli aga Mühlegg kiirem, ehkki tema tehnika oli lausa silma riivavalt kandiline ning edasi viis meest pigem toores jõud. Meenuvad ka sagedased lähikaadrid tema hingeldavast näost, mis oli ebainimlikust pingutusest punane.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS