George R. R. Martin

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Sten Kohlmann 27. jaanuar 2022 18:19

„Troonide mängu“ autor George R. R. Martin ei ole just kiirustanud, et enda suurejoonelist fantaasiaseeriat „Jää ja tule laul“ lõpule viia. Sarja kuues osa on küpsenud pea 10 aastat. Selle aja jooksul on Martin jõudnud tegeleda kõige muuga, ka videomängude kirjutamisega. See aga on jäänud hambusse mehe kolleegile.

Teise ülipopulaarse raamatusarja „Mistborn“ autor Brandon Sanderson ei ole rahul sellega, et just Martinit paluti abiks eesootava fantaasiamängu „Elden Ring“ loomisel. Mees avaldas pahameelt enda taskuhäälingus, vahendab VGC.

"From Software otsustas teha fantaasiamängu ja teha koostööd fantaasiakirjanikuga, eks? Ja nad valisid kellegi, kes veedab oma päevi NFL-i teemal blogides, mitte inimese, kes on mänginud nende mänge alates „King’s Fieldist“ ja on aja jooksul pidevalt nende mängud oma 10 parima hulka valinud. Mida te mõtlete, inimesed,“ küsis Sanderson.

„Mulle tundub, et George isegi ei mängi videomänge. Tal pole neist õrna aimugi,“ lisas kirjanik.

Martin on varasemalt tunnistanud, et pole tõepoolest suur mängude austaja, ent on siiski aega veetnud strateegiamängudega „Railroad Tycoon“, „Romance of the Three Kingdoms“ ja „Master of Orion“. Tema töö „Elden Ringi“ juures sisaldas maailmale taustaloo kirjutamist.

„Elden Ring“ ilmub 25. veebruaril PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S ja Xbox One'i peal.