25 VISET, KUUS SISSE: Donovan Jackson pole oma esimesel nädalal veel sihikut paika saanud.

Foto: Hendrik Osula / BC Kalev/Cramo
Rasmus Voolaid 30. jaanuar 2022 20:19

BC Kalev/Cramo juhtis koduplatsil peetud VTB ühisliiga kohtumises Lokomotiv Kubani vastu kolmanda veerandi järel kolme punktiga, aga lõpuks tuli vastu võtta 66 : 86 kaotus.

Mängupäeva hommikul selgus, et Kalevi eest on positiivse koroonaproovi andnud Kristjan Kitsing, Silas Melson, Martin Dorbek ja Ojars Šilins. Nii jäi meeskonna rotatsioon tavapärasest lühemaks. Roberts Štelmahers kasutas lõpuks üheksat mängumeest, aga skoorimine jäi peaasjalikult nelja mehe õlgadele.

Alles neli päeva tagasi meeskonnaga liitunud Donovan Jackson viskas peale lausa 25 korda, ent tabas vaid kuus viset. Sellest hoolimata oli ta 18 punktiga meeskonna resultatiivseim. Neli kolmest tabanud Kregor Hermet sai kirja 14 punkti ja üheksa lauapalli. Marcis Vitols panustas 13 ja Isaiah Cousins 10 punktiga.

Vastaste poolelt tegi suurepärase esituse 211 sentimeetrit pikk keskmängija Andrei Martiuk, kes noppis lausa 16 lauapalli ja viskas 12 punkti. Errick McCollum oli kõige resultatiivseim 17 punktiga.

Peatreener Roberts Štelmahers sõnas Delfile antud mängujärgses usutluses, et lõpp läks käest ära, kuna visked lendasid mööda ja see halvas meeskonna enesekindlust. „Tegime paar eksimust ja nad kaaristasid meid kohe kolmeste ja 2+1 visetega ära. Olen esimese 30 minutiga rahul. Näitasime palju häid asju. Võitlesime. Pärast sellist lõppu on raske mäletada häid episoode, aga neid siiski oli. Võitlesime korvi all kõvasti. Mängisime nii nagu kokku leppisime. Lõpus ei suutnud me skoori teha. Kui oleksime visked vabadelt kohtadelt sisse pannud, siis oleks olnud enesekindlus suurem. Kuna eksisime, siis proovisime teha asju, mida tavaliselt ei tee. Kui sa oled viskaja, siis sa viskad. Kui ei taba, siis tuled pingile. Kui sa hakkad aga liiga pikalt põrgatama, siis lähebki lõpp koledaks,” leidis ta.

Štelmahers lisas, et Cousins tuli mängule sisuliselt otse lennujaamast ja uute meeste kohta on veel liiga vara põhjapanevaid järeldusi teha. „Nad peaksid olema meie liidrid – aitama võita Eesti-Läti ühisliiga, Eesti meistriliiga ja tüürima VTB ühisliigas play-off’i. Praegu on selleni veel pikk tee, sest tavaliselt ehitad sa selliste saavutuste jaoks meeskonda mitu aastat. See pole meie jaoks esmakordne, olen optimistlik.”

Lokomotiv Kubanil on nüüd tabelis viis võitu ja neli kaotust, Kalev/Cramol kolm võitu ja seitse kaotust.