BC Kalev/Cramo.

2. veebruar 2022, 22:51

Kalev/Cramo purustas koduväljakul Läti klubi

Eesti-Läti korvpalliliigas oli täna võidukas BC Kalev/Cramo, kes alistas koduväljakul tulemusega 87 : 62 Liepaja.

Külalismeeskonnal õnnestus Eesti klubiga sammu pidada vaid esimese veerandi jagu, see kaotati 16 : 20. Poolajaks oli võõrustajate edu juba 43 : 29. Eelviimase neljandiku võitis Kalev/Cramo 24 : 14 ning viimase 20 : 19.

Võidumeeskonna tulemuslikemad olid Kamary Murphy ja Egert Haller, mõlemad tõid 18 punkti. Marcis Vitols tõi 14 silma, 10 lauapalli ja viis korvisöötu, Rauno Nurger 11 punkti ja 11 lauapalli.

Liepaja parim oli viis kolmest tabanud Roberts Krastins, kellele läks kirja 20 silma.

Võidu teenis täna ka Pärnu, kes oli kodus skooriga 80 : 56 üle Läti ülikoolist. Võõrustajate parim punktitooja oli Robert Valge, kes kogus 19 silma. Mihkel Kirves sai hakkama supermänguga: ääremängija tabas kümnest viskest kaheksa, tõi 16 punkti, 11 lauapalli (sealhulgas viis ründelauda), kuus tulemuslikku söötu, kuus vaheltlõiget ja ühe viskeblokeeringu. Seejuures viibis eestlane platsil vaid pisut vähem kui 22 minutit. Rohkema mänguaja juures oleks ta võinud ehk kirja saada nelikduubli.

Liiga liidrina jätkab Riia VEF, kes on võitnud 16 mängust 15. Järgneb 11 võidu ja ühe kaotusega Ventspils, kolmas on Kalev/Cramo (15 võitu, kaks kaotust). Kaheksa kaotuse kõrvale üheksanda võidu saanud Pärnu on kuues.