Võiduka Soome jäähokikoondise mängijad kuldmedalitega.

Mihkel Talivee 20. veebruar 2022 16:28

Pekingi OMil oli viimase alana kavas meeste jäähoki finaal, kus Soome alistas Venemaa olümpiakomitee meeskonna 2 : 1. Kuigi meie põhjanaabrite koondisesse kuulus 25 mängijat ehk välja jagati vastavalt 25 kirkaimat medalit, siis ametlikku tabelisse läheb see siiski kirja vaid ühe kullana. Kõige rohkem olümpiavõite teenis Norra – 16.

Kokku võitsid norralased Pekingist 37 medalit – lisaks kuldadele kaheksa hõbedat ja 13 pronksi – ning olid ka selles arvestuses esimesed. Teisele kohale platseerus Saksamaa: 12 kulda, kümme hõbedat ja viis pronksi. Kolmandaks jäi võõrustajamaa Hiina, kelle sportlased võitsid kokku üheksa kuldset, neli hõbedast ja kaks pronksist autasu.

Kokku oli mängudel medalivõitjaid 29 riigist. Nende seas on teadupärast ka Eesti: freestyle-suusataja Kelly Sildaru teenis pargisõidus pronksi. Lõplikus tabelis jäädi Läti ja Poolaga jagama 27. kohta.